Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Povinnost podat daňové přiznání  (Přečteno 3553 krát)

alen

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Povinnost podat daňové přiznání
« kdy: Listopad 30, 2009 »

Dobrý den, dočetla jsem se zde, že když mám příjmy nižší než 15 000,- nemusím podat daňové přiznání. V dalším příspěvku ale bylo, že pokud mám Ž.list, tak ho podat musím v každém případě. Můžete mi tedy prosím říct, jak to je? Děkuji předem za odpověď.
IP zaznamenána

Jarmila234

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 229
Povinnost podat daňové přiznání
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 01, 2009 »

Pokud jste nepřerušila podnikání,daňové přiznání podávat musíte,stejně tak jak přehledy na SP a ZP.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Povinnost podat daňové přiznání
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 01, 2009 »

Citace: alen
Dobrý den, dočetla jsem se zde, že když mám příjmy nižší než 15 000,- nemusím podat daňové přiznání. V dalším příspěvku ale bylo, že pokud mám Ž.list, tak ho podat musím v každém případě. Můžete mi tedy prosím říct, jak to je? Děkuji předem za odpověď.
Který konkrétní příspěvek máte na mysli? Povinnost podání daňového přiznání upravuje § 38g zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána

alen

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Povinnost podat daňové přiznání
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 02, 2009 »

Podnikala jsem cca 3měsíce, Ž.list mám přerušený, zisk byl cca 8000kč bez odečtení výdajů. Pokud jsem to správně pochopila(§ 38 g) tak přiznání podávat nemusím, je potřeba poslat na finanční úřad nějaké prohlášení?  
Ještě jednou moc děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Povinnost podat daňové přiznání
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 02, 2009 »

Dobrý večer, Alen. Pokud jste v roce 2009 pouze podnikala (neměla jste příjmy ze zaměstnání), tak při hrubém příjmu 8 tis. Kč nemáte povinnost podat daňové přiznání. Je dobrým zvykem poslat finančnímu úřadu alespoň čestné prohlášení, že jste nedosáhla stanovených příjmů, ale povinné to není.

Vím, že jste se ptala jen na daňové přiznání, ale chtěla bych upozornit, že odevzdání přehledů o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu a OSSZ je povinné bez ohledu na výši příjmů.
IP zaznamenána

milenafiro

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Povinnost podat daňové přiznání
« Odpověď #5 kdy: Leden 06, 2010 »

Dobrý den,
možná se budu s dotazem opakovat, ale nějak se v tom neorientuji. Mám zatím aktivní ŽL, v r.2009 jsem od 20.srpna na rizikovém těhotenství, na nemocenské, za celý rok mám příjem ze živnosti cca 7tis. Kč, mám tedy na FÚ podat jen čestné prohlášení nebo klasické daňové přiznání s nízkým příjmem, mám tam napsat, že jsem 4 měsíce nevydělávala (nemocenská)? Přehled na soc.a zdravotní pojištění musím podat, jak jsem zjistila, ale budu uvádět, žejsem pracovala jen 8 měsíců, protože zbytek byl nemocenská??? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Povinnost podat daňové přiznání
« Odpověď #6 kdy: Leden 08, 2010 »

Byla jste v roce 2009 zároveň zaměstnaná?
IP zaznamenána

jana69

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Povinnost podat daňové přiznání
« Odpověď #7 kdy: Leden 11, 2010 »

Dobrý den,
ráda bych se zeptala . V roce 2006 jsem prodala pozemek , který jsem nevlastnila pět let. Jak jsem si zjistila měla jsem povinnost podat daňové přiznání z příjmů fyzických osob, což jsem z nevědomosti neučinila. 5.1.2010 mi přišla výzva z finančního úřadu, abych podala dodatečné daňové přiznání. Ale podle známé, údajně daňové přiznání za rok 2006 se podávat nemusím, protože proběhla lhůta pro podání, ale to mi na finančním úřadě nikdo neřekl. Je tato informace pravdivá?
Musím dodatečné daňové přiznání podat?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Povinnost podat daňové přiznání
« Odpověď #8 kdy: Leden 12, 2010 »

Jsem také toho názoru, že lhůta pro vyměření daně uplynula 31.12.2009 a v roce 2010 už nelze daň doměřit. Upozorňuji, že jste v internetové diskuzi, relevantní informace vám poskytne daňový poradce.
IP zaznamenána
Stran: [1]