Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DLuh VZP jako student?  (Přečteno 2408 krát)

Ivo_Juracek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
DLuh VZP jako student?
« kdy: Listopad 26, 2009 »

Dobry den všem,
dnes mi přišlo od VZP že jim dlužím 2160 Kč a přitom jsem student VUT.mám zmenene bydliste a oni si sami zjistili to nove,tos i nemozou zjistit že sem student?ProsimVas poradte musim tto zapltit nebo se s tim da neco delat?

Moc dekuji vsem
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DLuh VZP jako student?
« Odpověď #1 kdy: Listopad 26, 2009 »

Dlužná částka odpovídá pojistnému osoby bez zdanitelných příjmů za 2 měsíce. Možná jste dosáhl věku 26 let a stát za vás přestal platit pojistné.
IP zaznamenána

Ivo_Juracek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
DLuh VZP jako student?
« Odpověď #2 kdy: Listopad 26, 2009 »

Je mi 19  v radenm terminu jsem nastoupil na VUT brno zapsany jako student VUT jsem od cervna.Je to za dve obdobi ale nechapu proc vzdyt jsem student i na socialce v zadosti o pridavky meli potvrzeni .To si to VZP neumi dohledat to vazne budu muset zaplatit ?To je novy zpusob jak se daji ziskat penize?takovym zpusobem?to uz zijeme v uplnem kocourkove?do 15 dnu muzu podat namitku ovsem otazka je jestli to ma cenu potreboval bych poradit. prosim
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DLuh VZP jako student?
« Odpověď #3 kdy: Listopad 26, 2009 »

Pokud jste ve stejném kalendářním roce, ve kterém jste ukončil střední školu, nastoupil na VŠ, tak jste po celý rok považován za studenta a není důvod k placení pojistného, které za vás platí stát. Podejte námitku, ve které jim sdělte, kdy jste ukončil střední školu a kdy jste se stal studentem vysoké školy. Bylo vaší povinností do 8 dnů oznámit na VZP, že jste se stal studentem VUT. Samotná skutečnost, že jste nesplnil oznamovací povinnost, ale ještě neznamená, že byste musel doplatit pojistné. Je možné, že vás vysoká škola omylem přihlásila později, nebo vznikla nějaká administrativní chyba na VZP.
IP zaznamenána

Ivo_Juracek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
DLuh VZP jako student?
« Odpověď #4 kdy: Listopad 26, 2009 »

no v kvetnu sem odmaturoval a v cerneci jsem byl na zapise a 23 zari zacala skola.A to ohlaseni VZP nevedel sem ze je to nutne,kdyz mi nic nezasali ani nic a myslel ze skola automaticky me nahlasi.ALer teda podle toho co pisete mam sanci ze to nemusim půlatit.a Mam jim tam vzit potvrzeni o studiu?a do namytky napsat ze jsem střední školu jsem ukončil na jaře a ze zapsany jsem byl do skoly v datumu ....cervnu a skola zacala 23 zari.?
Dekuji za rady i za ty budoucí:) DAla jste mi nadeji ze nebudu platit neco co by za me mel zaplatit stat.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DLuh VZP jako student?
« Odpověď #5 kdy: Listopad 27, 2009 »

Nechejte si ve škole vystavit potvrzení o studiu. Akademický rok začíná už od začátku září, ale to bude na potvrzení uvedeno. Asi bych okopírovala i maturitní vysvědčení, aby bylo zřejmé, kdy jste ukončil střední školu. Nejlepší bude, když seberete doklady, zajdete si na pobočku VZP a tam dáte všechno do pořádku. Jestli vás tlačí čas, tak napište námitku (něco v tom smyslu, že nesouhlasíte s vyměřeným pojistným, neboť jste nezaopatřeným dítětem, za které je podle § 7 odst. 1 zákona č. 48/1997 Sb. plátcem pojistného stát), přiložte kopie a pošlete doporučeně.
IP zaznamenána
Stran: [1]