Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: §11 Ž. Z. - odpovědný zástupce  (Přečteno 1551 krát)

Martin L.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
§11 Ž. Z. - odpovědný zástupce
« kdy: Listopad 23, 2009 »

Dobrý den,

mám pár otázek:

1) je pravda, že při splnění požadovaného vzdělání (vyučení v oboru, maturita v oboru, rekvalifikační kurz, apod...) již není potřeba praxe v oboru (od 1.7.08)? Jedná se o hostinskou činnost. Já sice vzdělání v oboru nemám (maturita na OA), ale mělo by to platit i pro §11 (odpovědný zástupce).

2) Společnost s. r. o. zabývající se hostinskou činností může dělat odpovědného zástupce? Případně jednatel této společnosti? Nevadí, že měl, ještě do nedávna, dluh na sociálním pojištění?

3) Má odpovědný zástupce nějaká práva rozhodovat nebo se jakkoliv podílet na chodu společnosti v případě, že s ním není uzavřen pracovně-právní nebo jiný smluvní vztah? Pokud ano, jak se tomu vyhnout?

Předem děkuji za odpovědi.


S Pozdravem

Martin L.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§11 Ž. Z. - odpovědný zástupce
« Odpověď #1 kdy: Listopad 24, 2009 »

1) Ano, pokud splníte vyučení v oboru, tak nemusíte prokazovat praxi. Platí i pro odpovědného zástupce.
2) Odpovědným zástupcem může být pouze fyzická osoba, právnická osoba (s.r.o.) nechodila do školy, ani na učňák:-)  Dluhy odpovědného zástupce se, myslím, nezkoumají. Odpovědným zástupcem může být jednatel. Pročtěte § 11 živnostenského zákona.
3) Odpovědný zástupce musí být k podnikateli v nějakém smluvním vztahu. Vzhledem k tomu, že odpovídá za řádný provoz živnosti a za dodržování živnostenskoprávních předpisů, tak by snad měl mít nějaká práva.
IP zaznamenána

Martin L.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
§11 Ž. Z. - odpovědný zástupce
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 06, 2009 »

Mockrát děkuji za odpovědi, udělaly mi v mnohém jasno.

Martin L.
IP zaznamenána
Stran: [1]