Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Školení ČR  (Přečteno 1387 krát)

Petra28

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
Školení ČR
« kdy: Listopad 19, 2009 »

Dobrý den. Jsme dceřinná firma v ČR. Naše \"matka\" je v Německu. Nyní proběhlo v ČR školení, které se účastnili naši zaměstnanci z ČR, ale i zaměstnanci firmy (matky) z Německa. Faktura za školení dorazila k nám v ČR za všechny zaměstnance společně. Uvedla jsem do účetnictví ZD i DPH z celkové částky. Nyní musím ale přefakturovat určitou část faktury (2 zaměstnanci ze SRN) do Německa (matka). Mám toto školení fakturovat ZD (jednotková cena za osobu na školení) + DPH, protože školení proběhlo v České republice? Nebo fakturuji bez DPH. Prosím o odpověď. Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Školení ČR
« Odpověď #1 kdy: Listopad 21, 2009 »

Fakturujte s daní, z hlediska DPH se na vás pohlíží stejně, jako kdybyste vzdělávací službu sami poskytli. Místo plnění je podle § 10/4/a) v zemi, ve které se vzdělávací služba uskutečnila, tedy v tuzemsku. Místo plnění se nepřechyluje.
IP zaznamenána
Stran: [1]