Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2] 3

Autor Téma: dohoda o provedení práce - důchodce  (Přečteno 37690 krát)

valentin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
dohoda o provedení práce - důchodce
« Odpověď #15 kdy: Červenec 11, 2011 »

Dobrý den,
jsem začínající OSVČ a má činnost je značně nepravidelná. V případě velkého návalu práce se chci pojistit a mít na \"telefon\" několik lidí. Soused právě odešel do důchodu a rád bych jeho služby využil. Jak mám vykazovat jeho práci, když teď s ním sepíču DPP, ale jeho služby třeba využijí až za dva měsíce? A jak mám postupovat s daní?
Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

suchula

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
dohoda o provedení práce - důchodce
« Odpověď #16 kdy: Červenec 18, 2011 »

Dobrý den,
ještě jednou dotaz k dohodě o provedení práce. Můžu uzavřít dohodu o provedení práce s manželem?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
dohoda o provedení práce - důchodce
« Odpověď #17 kdy: Červenec 19, 2011 »

Ne. Zákoník práce zakazuje vzájemné zaměstnávání manželů.
IP zaznamenána

baruu

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
dohoda o provedení práce - důchodce
« Odpověď #18 kdy: Září 22, 2011 »

Dobrý den,
budu podnikat a budu zaměstnávat pána s polovičním invalidním důchodem na DPP. Jak je to s placením SP, ŽP? Kolik mě to bude stát?
Děkuji za odpověď,
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
dohoda o provedení práce - důchodce
« Odpověď #19 kdy: Září 22, 2011 »

Z dohody o provedení práce se neodvádí ZP ani SP.
IP zaznamenána

PetraJ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 27
dohoda o provedení práce - důchodce
« Odpověď #20 kdy: Únor 06, 2012 »

Dobrý den,

také bych měla dotaz ohledně dohod o provedení práce. Pokud zaměstnám rodinné příslušníky (např. matku, která už je v důchodu a synovce, který ještě studuje) na dohodu o provedení práce (výdělek bude do 5000,- Kč/měsíc), musím se také přihlásit k placení pojištění odpovědnosti zaměstnavatele? Předem mnohokrát děkuji za odpověď.

Petra
IP zaznamenána

zdenkaopava

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
dohoda o provedení práce - důchodce
« Odpověď #21 kdy: Únor 18, 2012 »

Dobrý den,
prosím o radu.Maminka je ve starobním důchodu a chtěla by si přivydělat.Jednalo by se o praci s dohodou o provedení práce, s měsíčním příjmem 1 500,-Kč.Pobírá jen starobní důchod,musí tuto mzdu někde přiznávat?Tato mzda je již po zdanění od organizace.
Děkuji za odpověď a přeji krásný den.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
dohoda o provedení práce - důchodce
« Odpověď #22 kdy: Únor 18, 2012 »

Maminka  tento příjem nemusí nikde přiznávat. Doporučte jí, ať podepíše \"Prohlášení..\" u zaměstnavatele ( růžový dvoulist), bude jí
 srážena zálohová daň, kterou pokryje sleva na poplatníka, takže bude daň 0. Pokud by nepodepsala, byla by daň srážková 15 % t.j.
 z 1500 Kč částka 225 Kč a každá koruna dobrá.
 Zdaněním od zaměstnavatele je její veškerá povinnost splněna.
IP zaznamenána

Eva27

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
dohoda o provedení práce - důchodce
« Odpověď #23 kdy: Únor 24, 2012 »

DObrý večer,
během roku 2011 jsem zaměstnávala 3 důchodce na DPP.Od každého mám podepsané růžové prohlášení,jejich mzdy byly měsíčně okolo 10000 Kč,neplatila jsem za ně ale žádné zálohy na daň,neboť jsem uvažovala,že sleva na daních pokryje 15% daň.Nyní jsem zmatená,zda jsem udělal dobře a vlastně nevím,zda musím za ně odevzdat roční zúčtování daní,oni to po mně nechtějí.Stačí,když mám zaevidovanou výplatnic nebo jsem v průšvihu,že jsem neplatila žádné zálohy na daně?
děkuji moc za odpově´d.
Eva
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
dohoda o provedení práce - důchodce
« Odpověď #24 kdy: Únor 24, 2012 »

Píšete, že měli podepsané růžové prohlášení, tak máte pravdu, že zálohy jste neodváděla, jelikož daň 15% pokryla sleva na poplatníka.
Roční zúčtování daní provádět nemusíte, jelikož vás o to nepožádali v termínu do 15.02.2012.
Jste však povinna v termínu do 1.3.2012 odevzdat \" Vyúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti za rok 2011\"( pokud elektronicky tak do 20.3.2012)
Pokud vás dohodáři požádají o vystavení \" Potvrzení o zdanitelných příjmech ze ........ze rok 2011\", jste povinna jim je do 10 dní vystavit.
IP zaznamenána

Eva27

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
dohoda o provedení práce - důchodce
« Odpověď #25 kdy: Únor 27, 2012 »

Děkuji za odpověď,jen mi není jasné,že musím odevzdat vyúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti za rok 2011 již do 1.3.2012,já myslela,že stačí do 31.3.2012.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
dohoda o provedení práce - důchodce
« Odpověď #26 kdy: Únor 27, 2012 »

Termín 31.03.2012 ( resp.02.04.2012) se týká \"Přiznání k dani z příjmů FO za rok 2011\"  .
Termín 01.03.2012 se týká odevzdání \"Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za rok 2011 \" za vás jako zaměstnavatele ( z mezd zaměstnanců).
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
dohoda o provedení práce - důchodce
« Odpověď #27 kdy: Únor 27, 2012 »

Termíny najdete v daňovém kalendáři na stránkách MF ČR:
 http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/placeni_dani_14567.html
IP zaznamenána

Eva27

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
dohoda o provedení práce - důchodce
« Odpověď #28 kdy: Únor 28, 2012 »

Dobrý den,děkuji,to jsem zmotala dvě věci,ale musím se přiznat,že vůbec nevím,ač jsem nastudovala pokyny k vyplnění tohoto přiznání,jak jej vyplnit,když jsem neplatila žádné zálohy a ani u jednoho z důchodců samozřejmě nevyjde žádná dań.
IP zaznamenána

87HaNaH87

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
dohoda o provedení práce - důchodce
« Odpověď #29 kdy: Únor 29, 2012 »

Dobrý den,
mají důchodci a studenti nějaké omezení kolik si mohou nejvíc vydělat? A jsou povinni pokud jim bude srážena zálohová daň dělat roční zúčtování? Ještě by mě zajímalo jestli je vůbec možné že by se stalo že by někdo při ročním zúčtování musel doplácet daň..
Moc děkuji za odpověď.
Hanka
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3