Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zrušená živnost od živnostenského úřadu  (Přečteno 2299 krát)

honzah

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
zrušená živnost od živnostenského úřadu
« kdy: Listopad 09, 2009 »

Dobrý den,před několika lety jsem si udělala kurz na modeláž nehtů, při poslední návštěvě ŽÚ mi ale živnost zrušily, že prý zákon tuto živnost zrušil a jestli prý chci podnikat nadále, musím mít garanta nebo jít opět do školy na podobný obor. Mám pronájem provozovny, zboží, zařízení a co s tím dále? Poradí mi prosím někdo? Děkuji
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
zrušená živnost od živnostenského úřadu
« Odpověď #1 kdy: Listopad 11, 2009 »

Dobrý den, pokud máte vydané živnostenské oprávnění na nehtovou modeláž před 1.11.2004 můžete živnost nadále provozovat (na základě Přechodných ustanovení zákona č. 492/2004 Sb.) Můžete dělat pouze nehtovou modeláž - manikúru a pedikúru ne, protože je to řemeslná živnost.

Pokud Vám byla vydána živnost později, byla nazvaná jako \"poskytování osobních služeb ....\" máte bohužel smůlu.
Můžete si ihned ohlásit novou živnost - \"pedikúra, manikúra\" a doložite osvědčení o rekvalifikaci vydané akreditovanou institucí nebo ustanovíte odpovědného zástupce. (Správní poplatek za ohlášení živnosti je 500,- Kč). V podnikání pak můžete bez obav pokračovat.

(No přemýšlím nad tím, že Vám ŽÚ živnost zrušil. Myslím, že rozhodnutí úřad žádné nevydával???)
IP zaznamenána

honzah

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
zrušená živnost od živnostenského úřadu
« Odpověď #2 kdy: Listopad 14, 2009 »

Dobrý den,děkuji za info. Jak ale k tomu přijdu, když mám nakoupené zboží, atd. a zničeho nic mi zruší živobytí? Datum vzniku živnost.oprávnění je 1.11.04, vydáno dne  6.10.04. Který datum tedy platí?
Děkuji
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
zrušená živnost od živnostenského úřadu
« Odpověď #3 kdy: Listopad 16, 2009 »

492/2004 Sb. :

Čl.II
Přechodná ustanovení
Živnostenská oprávnění, která trvala ke dni nabytí účinnosti tohoto nařízení, zůstávají v platnosti. Nedokončená řízení ve věci vydání průkazů živnostenského oprávnění se dokončí podle dosavadní právní úpravy.

Jelikož píšete, že živ. oprávnění je vydáno 6.10.2004, je zřejmé, že ohlášení živnosti bylo podáno v měsíci říjnu 2004 (buď 6.10.2004 nebo o několik dnů dříve - datum ohlášení je na ŽL uveden nahoře). Vámi nahlášený vznik živ. oprávnění to trochu zkomplikoval, ale jsem toho názoru, že se na Vás vztahuje druhá věta přechodných ustanovení.
Pokud by jste živnost ohlašovala 1.11.2004, tak již by živ. úřad musel rozhodnout o tom, že nejsou splněny podmínky pro ohlášení živnosti, neboť není splněna odborná způsobilost.
Já osobně bych asi raději ohlásila řemeslnou živnost \"manikúra, pedikúra\", protože původní název volné živnosti mě trochu děsí.
Zároveň jsem přesvědčena, že volnou živnost máte stále platnou a tedy můžete živnost provozovat, v opačném případě je možné se proti každému rozhodnutí odvolat!!!
Se změnami podmínek podnikání se musíte smířit, není to nic příjemného, ale na druhé straně jsou snad vždy dány možnosti a lhůty ke splnění podmínek, popřípadě se zpřísnění vztahuje jen na nově ohlášené živnosti - to je právě případ gelových nehtů. Výtky k tomuto a jiným postupům adresujte zákonodárcům.
Doufám, že rekvalifikační kurz na modeláž nehtů jste si udělala u akreditované instituce (je to napsáno na osvědčení), protože i výkon této pracovní činnosti je zákonem omezen jen na odborně způsobilé osoby.
IP zaznamenána
Stran: [1]