Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH u projektu na nemovitost v zahraničí  (Přečteno 1815 krát)

kkk

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
DPH u projektu na nemovitost v zahraničí
« kdy: Listopad 09, 2009 »

Dobrý den,
potřebovala bych poradit s následujícím:
Projektant (plátce DPH) dostal zakázku na projekt nemovitosti do Ruska od české firmy, která je také plátce DPH, sídlo i provozovnu má také v ČR.
Ve smlouvě česká firma uvedla,že fakturace bude bez DPH neboť je toto plnění osvobozené, díky tomu, že je to do Ruska, kde ta nemovitost stojí.
Trochu mi uniká proč bez DPH,když zadání a i následná fakturace bude pro českou firmu. Kdyby byla zakázka přímo od ruské firmy a i na faktuře by pak ruská firma figurovala, tak to chápu.
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

kkk

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
DPH u projektu na nemovitost v zahraničí
« Odpověď #1 kdy: Listopad 09, 2009 »

Jestli jsem se dobře dopátrala, tak by projekt měl být opravdu bez DPH a to podle §10, ze kterého plyne, že  místo plnění je tam, kde stojí nemovitost - tedy v Rusku.
Jen si ještě nejsem jistá, jestli to znamená, že to nebudu uvádět částku ani v přiznání k DPH a zdaní se příjem jen daní z příjmu?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
DPH u projektu na nemovitost v zahraničí
« Odpověď #2 kdy: Listopad 09, 2009 »

Ano, dopátrala jste se dobře. Zpracování PD je službou, která se váže ke konkrétní nemovitosti, místo plnění se určuje podle § 10/1 ZDPH. V uvedeném případě je místem plnění Rusko, osoba objednatele nehraje roli. Jediné, o co byste měli zajímat, jsou vaše případné daňové povinnosti v Rusku podle jejich zákonů.
K plnění se přiznáváte na řádku č. 25 ve zdaňovacím období, ve kterém došlo k uskutečnění služby, nebo přijetí úplaty, podle toho, co nastane dříve (§ 24a ZDPH).
IP zaznamenána
Stran: [1]