Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zdanění u dohody o provedeni prace  (Přečteno 1784 krát)

Renard

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Zdanění u dohody o provedeni prace
« kdy: Listopad 08, 2009 »

Jsem na mateřské a pracuju na DPP, tento měsíc jsem si vydělala 7000. Prislo mi zvlastni, ze mi je mzdova ucetni vubec nezdanila. Jak je to mozne?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Zdanění u dohody o provedeni prace
« Odpověď #1 kdy: Listopad 09, 2009 »

Je to možné, pokud jste podepsala prohlášení poplatníka. Jana
IP zaznamenána

Renard

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Zdanění u dohody o provedeni prace
« Odpověď #2 kdy: Listopad 09, 2009 »

A muzu mit doplnujici dotaz, do jake vyse celorocniho vydelku budu mit takove stesti, ze nebude nic daneno?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Zdanění u dohody o provedeni prace
« Odpověď #3 kdy: Listopad 09, 2009 »

Záleží, zda jste na mateřské dovolené či rodičovském příspěvku, mateřská se, pokud se nepletu, daní, rodičák ne.
Z ročních příjmů do výše Kč 165.600,- by se neodvedla žádná daň.
Jana
IP zaznamenána

Kačaba

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zdanění u dohody o provedeni prace
« Odpověď #4 kdy: Leden 04, 2010 »

Dobrý den, prosím o radu. Chtěla bych uzavřít DPP a to od 1.2 - do 30.4. na celkový počet 140 hodin. Jak budu postupovat s daní, když budu platit za každý měsíc zvlášť- teda srážkovou daň (výdělek 3500,- Kč) Nebo zálohy každý měsíc a vyúčtování po ukončení-to by byla zálohová ? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Zdanění u dohody o provedeni prace
« Odpověď #5 kdy: Leden 04, 2010 »

Pokud zaměstnanec podepíše prohlášení poplatníka, je výdělek daněn zálohovou daní, 15%, a na začátku dalšího roku se podá zaměstnavatel vyúčtování zálohové daně. Při výdělku 3.500,- měsíčně a podepsaném prohlášení bude daň nulová, ale je nutno podat nulové vyúčtování. Pokud je tato dohoda jediným příjmem zaměstnance za celý rok,   může zúčtování záloh provést zaměstnavatel, pokud má zaměstnanec v roce více příjmů od více zaměstnavatelů či příjmy jiné, je povinen podat daňové přiznání fyzických osob za příslušný rok.

Pokud zaměstnanec prohlášení poplatníka nepodepíše, a výdělek nepřesáhne 5 tisíc, daní se srážkovou daní, 15%, a zaměstnavatel podá po skončení roku vyúčtování srážkové daně.  Zaměstnec při příjmu zdaněném srážkovou daní nemá žádnou povinnost vůči finančnímu úřadu.  Jana
IP zaznamenána

bukdub81

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zdanění u dohody o provedeni prace
« Odpověď #6 kdy: Leden 04, 2010 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda musím platit soc. a zdrav.pojištění u dohody o provedení práce. Výdělek průměrně 7500kč hrubého měsíčně a jedná se cca o 55hod měsíčně. Platím obé již z hlavního prac. poměru. Pakliže ne a doteď jsem toto platila, mohu si zažádat o zpětné proplacení? Děkuji velmi za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zdanění u dohody o provedeni prace
« Odpověď #7 kdy: Leden 04, 2010 »

Z dohody o provedení práce se neodvádí zdravotní, ani sociální pojištění. Informujte se u zaměstnavatele, který vám z dohody strhává a odvádí pojistné. Zřejmě máte uzavřenou dohodu o pracovní činnosti, ze které se pojistné odvádí.
IP zaznamenána
Stran: [1]