Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: vystavená fa do nečlenské země EU  (Přečteno 2218 krát)

hovbelova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
vystavená fa do nečlenské země EU
« kdy: Listopad 04, 2009 »

Dobrý den, můj dotaz se týká vystavení faktury do nečlenské země EU /USA a Azerbajdžán/.
Můžu fakturovat bez DPH (osvobození dle §66) a stačí jako doklad potvrzená fa celním úřadem?
Zboží, které jsme prodali do těchto zemí je nakoupeno v ČR. Můžu si normálně nárokovat DPH na vstupu i když jde zboží do jiných zemí? Děkuji za odpověď - nějak tápu
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
vystavená fa do nečlenské země EU
« Odpověď #1 kdy: Listopad 05, 2009 »

Můžete fakturovat bez DPH, vývoz boží je osvobozen od daně podle § 66 ZDPH. Předpokladem osvobození je, že zajistíte přepravu vy, nebo vámi zmocněná třetí osoba, přinejhorším kupující, ten ale nesmí mít v tuzemsku sídlo, místo podnikání, pobyt, nebo provozovnu. Jedná se o plnění s nárokem na odpočet daně podle § 63 ZDPH, takže si můžete normálně nárokovat DPH na vstupu. Daňovým dokladem bude JSD.
IP zaznamenána

hovbelova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
vystavená fa do nečlenské země EU
« Odpověď #2 kdy: Listopad 06, 2009 »

Děkuji za vyčerpávající odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]