Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Co s příjmem, který byl před zahájením podnikání  (Přečteno 1725 krát)

Janca

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Ahoj,

 dnes jsem si vyřídila živnostenský list. Na počátku tohoto roku jsem si dala na své webové stránky reklamu, která mi něco málo vydělávala (okolo 1000 Kč měsíčně). Zjistila jsem zde však, že musím mít živnostenský list, tak jsem si jej dnes vyřídila, ale nevím jestli musím zaevidovat do daňové evidence i příjmy, které jsem měla od počátku roku, tedy ještě před zahájením podnikání. Živnost je nyní má hlavní činnost předtím jsem byla student.

1. musím příjmy, které jsem měla ještě před zahájením podnikání dát do daňové evidence?
2. pokud ne, musím potom tyto příjmy dát spolu s příjmy z podnikání do daňového přiznání za rok 2009?
3. nebude na mé předchozí výdělky pohlíženo jako na nelegální neohlášené podnikání?

Mockrát děkuji za pomoc!

Přeji krásný den!
Janča
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Co s příjmem, který byl před zahájením podnikání
« Odpověď #1 kdy: Listopad 06, 2009 »

Příjmy z období před zahájením podnikání bych uvedla až v daňovém přiznání. Na vaše předchozí výdělky bude nahlížet pouze finanční úřad. Pro FÚ je důležité, že jste své příjmy přiznala ke zdanění a nebude se zajímat o to, jestli jste včas ohlásila podnikání na ŽÚ.
IP zaznamenána
Stran: [1]