Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DOHODA O PROVEDENE PRÁCI  (Přečteno 1855 krát)

milena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
DOHODA O PROVEDENE PRÁCI
« kdy: Říjen 30, 2009 »

DOBRÝ DEN. PROSÍM O INFORMACI. MOMENTÁLNĚ PRACUJI NA DOHODU O PROVEDENÉ PRÁCI, PLATÍM SI ZDRAV. POJIŠTĚNÍ. ALE NEVÍM JAK SE SOCIAL. POJIŠTĚNÍM. SLYŠELA JSEM, ŽÉ NENÍ POVINNÉ,ALE JAK BUDE TATO DOBA ZANESENA DO DŮCHODU,KDYBYCH TED NEPLATILA? PŘÍŠTÍ ROK BUDU MÍT 50 LET A AŽ DOSUD JSEM BYLA VŽDY JAKO ZAMĚSTNANEC NA HPP.TAKÉ BY MĚ ZAJÍMALO, JAK TO BUDE S DANĚMI. DĚKUJI ZA INFORMACI A PŘEJI PĚKNÝ DEN. MILENA.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DOHODA O PROVEDENE PRÁCI
« Odpověď #1 kdy: Listopad 03, 2009 »

Z dohody o provedení práce se neodvádí důchodové pojištění, takže se vám tato doba nezapočítá do odpracovaných let na důchod. Zdanění DoPP zajistí zaměstnavatel, způsob zdanění je závislý na výši měsíčního příjmu a na skutečnosti, zda jste u zaměstnavatele podepsala prohlášení k dani.
IP zaznamenána

milena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
DOHODA O PROVEDENE PRÁCI
« Odpověď #2 kdy: Listopad 04, 2009 »

DĚKUJI ZA VAŠI ODPOVĚD.ŽÁDNÉ PROHLÁŠENÍ K DANI JSEM ZATÍM NEPODEPISOVALA. MŮŽETE MI PROSÍM JEŠTĚ UPŘESNIT, JAK BYCH MĚLA NEJLÉPE POSTUPOVAT ABY I TATO DOBA MI BYLA ZAPOČÍTÁNA K DŮCHODU.(MÁM SI TEDY PLATIT I SOC.POJIŠTĚNÍ)? M.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DOHODA O PROVEDENE PRÁCI
« Odpověď #3 kdy: Listopad 04, 2009 »

Při nepodepsaném prohlášení vám při odměně do 5.000,- Kč měsíčně bude sražena daň, která je konečná. Při vyšší měsíční odměně  bude sražena zálohová daň. Při podepsaném prohlášení je jakkoliv vysoká odměna zdaněna zálohovou daní, kterou lze po skončení roku vyúčtovat a případný přeplatek na dani vám bude vrácen. Vyúčtování můžete provést prostřednictvím zaměstnavatele, kterého nejpozději do 15.2.2010 požádáte o provedení ročního zúčtování daní, nebo si vyžádáte potvrzení o výši příjmů a sražených zálohách na daň a sama si podáte daňové přiznání.

Odpracovaná doba by vám byla započítána do důchodu v případě, že byste uzavřela pracovní poměr, nebo dohodu o pracovní činnosti (DoPČ s příjmem nad 2.000,- Kč měsíčně). Z těchto vztahů zaměstnavatel odvádí sociální pojištění. Pokud budete mít pouze příjmy z dohody o provedení práce a chcete mít započítanou odpracovanou dobu na důchod, pak byste se musela přihlásit u své OSSZ k dobrovolné účasti na důchodovém pojištění a platit pojistné 1.649,- Kč měsíčně. Podrobnější informace najdete na stránkách České správy sociálního zabezpečení zde:
http://www.cssz.cz/cz/duchodove-pojisteni/ucast-na-pojisteni/dobrovolna.htm

VYPNĚTE SI, PROSÍM, CAPS LOCK.
Velká písmena se jednak špatně čtou, což může odradit uživatele, který by vám jinak byl ochoten odpovědět, a navíc v internetovém světě platí, že použití VELKÝCH PÍSMEN znázorňuje KŘIK.
IP zaznamenána

milena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
DOHODA O PROVEDENE PRÁCI
« Odpověď #4 kdy: Listopad 10, 2009 »

Děkuji za odpověď  a promiňte. Jsem nováček. M.
IP zaznamenána
Stran: [1]