Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dodatečné daňové přiznání za r. 2008  (Přečteno 1817 krát)

Dana1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Dodatečné daňové přiznání za r. 2008
« kdy: Říjen 29, 2009 »

Dobrý den paní Zdeno.
     Jelikož pro živnost řemeslnou byly paušální výdaje zvýšeny na 80%, rozhodla jsem se k přechodu na procenta. Potřebovala bych poradit, jak přesně postupovat. Musím udělat dodatečné daňové přiznání za r. 2008 a dodanit neuhrazené pohledávky atd. Není mi jasné, jak mám postupovat dál. Musím podat opravná hlášení zdravotní pojišťovně a OSSZ? Budu muset doplatit těmto institucím peníze za neuhrazené pohl. z r. 2008? Pokud ano, tak jaké mě čekají penále.
     Děkuji za odpověď.
                                                                                                       Dana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dodatečné daňové přiznání za r. 2008
« Odpověď #1 kdy: Říjen 30, 2009 »

Dobrý den, paní Dano.
     Podejte dodatečné přiznání k dani z příjmů za rok 2008. Pokud vám vyměří úrok z prodlení, tak si podejte žádost o prominutí z důvodu odstranění tvrdosti zákona. V případě, že úrok přesáhne částku 3 tis. Kč, je třeba žádost opatřit tisícikorunovým kolkem. Úhrady pohledávek z roku 2008, které jste dodanila dodatečným přiznáním k dani, už pak nebudete v roce jejich úhrady zahrnovat do základu daně (už byly jednou zdaněné).

     V dodatečném daňovém přiznání za rok 2008 nebudete měnit příjmy, ani výdaje, pouze provedete úpravy základu daně. Podle zákonů o pojistném na ZP a SP, platných v roce 2008, se odvádělo pojistné z rozdílu příjmů a výdajů, z úprav základu daně nikoliv, proto nemáte povinnost podávat opravné přehledy za rok 2008.

     O příjmy z dodaněných pohledávek, které obdržíte v následujících letech, byste správně měla navýšit příjmy v přehledech pro ZP a SP za rok, ve kterém došlo k úhradě. Buď si na to při vyplňování přehledů vzpomenete, nebo ne:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]