Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: nákup vzdělávacích služeb v Polsku  (Přečteno 1639 krát)

martel

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
nákup vzdělávacích služeb v Polsku
« kdy: Říjen 22, 2009 »

Prosím o radu:

pro klienta jsme nakoupili vzdělávací seminář v Polsku, místo konání semináře Polsko, polská faktura je včetně DPH.

Jak mám postupovat při refakturaci semináře českému klientovi?
Musím zatížit českou daní, nebo můžu uplatnit § 10 odst. 4 - a vyfakturuju bez DPH.
Do kterého řádku přiznání mám pak uvést jak nákup semináře, tak i jeho prodej?

Děkuji,
Marcela
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
nákup vzdělávacích služeb v Polsku
« Odpověď #1 kdy: Říjen 23, 2009 »

Nákup semináře vůbec neuvádějte do přiznání, místo plnění bylo v Polsku a proto nemá nic společného s naší DPH. Při refakturaci se na vás pohlíží, jako kdybyste vzdělávací službu sama poskytla, místem plnění tedy bude podle § 40/4 ZDPH opět Polsko a vy byste měla v Polsku odvést daň (pokud by byl odběratel v Poslku registrován k DPH, tak byste mohli uplatnit R-CH), české dani toto plnění nepodléhá. Prodej semináře na ř. 25.
IP zaznamenána
Stran: [1]