Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Služba poskytnutá Slovákem - plátcem DPH  (Přečteno 1932 krát)

jari

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Služba poskytnutá Slovákem - plátcem DPH
« kdy: Říjen 08, 2009 »

Dobrý den, prosím Vás o radu
Slovenská firma - se slovenským DIČ - (plátce DPH) pro nás prováděla opravy na bytovém domě v ČR.
Prosím Vás jedná se o §15 odst. 2 Zákona o DPH nebo odst. 5 stejného §?
Vyměřujeme a odvádíme DPH podle §108 odst. c) my?
Faktura je vystavena v českých korunách - může to tak být?

Čtu to snad už posté, ale jistá si nejsem.
Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Služba poskytnutá Slovákem - plátcem DPH
« Odpověď #1 kdy: Říjen 10, 2009 »

Místo plnění je v tuzemsku (nemovitost se nachází na území ČR) a někdo tu musí odvést DPH. Pokud jste plátci, pak budete přiznávat a odvádět daň vy podle § 108 ZDPH, neboť vám byla poskytnuta služba podle § 15/2 ZDPH. Slovenská firma by vám měla vystavit daňový doklad bez DPH s upozorněním, že máte povinnost přiznat daň, faktura může být vystavena v jakékoliv měně.
IP zaznamenána
Stran: [1]