Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: služba pro odběratele ze třetí země a DPH  (Přečteno 5325 krát)

sarkad75

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý večer, česká FO, plátce DPH má podepsanou smlouvu na provedení služby s firmou se sídlem ve Spojených Arabských Emirátech, služba bude provedena na území Saudské Arábie. Bude vystavená faktura bez DPH (osvobozené plnění)? O jaký paragraf zákona se jedná? A do kterého řádku daň. přiznání je nutné uvést hodnotu plnění?
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
služba pro odběratele ze třetí země a DPH
« Odpověď #1 kdy: Říjen 06, 2009 »

Záleží na tom, o jakou službu se jedná. Pročtěte § 10 zákona o dani z přidané hodnoty.
IP zaznamenána

sarkad75

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
služba pro odběratele ze třetí země a DPH
« Odpověď #2 kdy: Říjen 06, 2009 »

Jedná se o odst. 6, písm. c) poradenství.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
služba pro odběratele ze třetí země a DPH
« Odpověď #3 kdy: Říjen 06, 2009 »

Faktura bude vystavena bez DPH, místo plnění je v zemi příjemce služby podle ustanovení § 10/6/c) ZDPH. Vystavte daňový doklad podle § 33 ZDPH. Hodnotu plnění uveďte v řádku 25 daňového přiznání. Přiznáváte ke dni uskutečnění služby, nebo ke dni přijetí úplaty podle toho, který den nastane dříve.
IP zaznamenána

sarkad75

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
služba pro odběratele ze třetí země a DPH
« Odpověď #4 kdy: Říjen 10, 2009 »

Děkuji moc .... a prosím ještě o radu, jak to bude v případě, že odběrateli budou fakturovány ještě další položky např. letenka, ubytování, poplatek za vízum aj. Předpokládám, že tam DPH bude ... je potom lepší vystavit dvě faktury, jednu na službu podle § 33 a druhou na ostatní doprovodné položky podle § 28 nebo vystavit pouze jednu fakturu, kt. bude mít náležitosti z obou paragrafů dohromady?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
služba pro odběratele ze třetí země a DPH
« Odpověď #5 kdy: Říjen 12, 2009 »

Proč budete fakturovat další položky sólo? Odběratel si u vás objednal leteckou přepravu, nebo jste mu poskytli ubytování?
IP zaznamenána

sarkad75

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
služba pro odběratele ze třetí země a DPH
« Odpověď #6 kdy: Říjen 13, 2009 »

Odběratel si objednal službu, ale člověk, kt. tu službu v Saudské Arábii provede, se tam nějak musí dopravit, vyřídit si vízum a bydlet tam v hotelu. Ve smlouvě je ošetřeno, že objednatel tyto náklady uhradí oproti vystavené faktuře. Myslím, že na tyto položky se vztahuje DPH (na rozdíl od služby, kt. má místo plnění v zemi příjemce). Nebo se mýlím?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
služba pro odběratele ze třetí země a DPH
« Odpověď #7 kdy: Říjen 13, 2009 »

Jsou to vaše náklady, které se promítly do celkové ceny služby, jsou součástí vašeho plnění, bez nich byste nemohli službu poskytnout. Ideální by bylo, kdybyste vystavili fakturu na celkovou cenu a v příloze fa jste rozepsali položky, ze kterých se cena skládá (poradenství, letenky, ubytování  atd.). Tím pádem bude místo celého plnění v SA a vy se vyhnete pitvání jednotlivých položek. Pokud byste každou ze služeb chtěli uvádět jako samostatné plnění, pak u ubytování je místo plnění v zemi, kde byl pracovník ubytován, letecká přeprava je osvobozeným plněním, vízum nevím, ale myslím, že vůbec není předmětem daně.
IP zaznamenána
Stran: [1]