Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Text na faktuře  (Přečteno 2007 krát)

ivus

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Text na faktuře
« kdy: Říjen 05, 2009 »

Dobrý den,
prosím o informaci, zda je text na faktuře (Fakturuji Vám za....) nějak zásadní. Pracuji externě ve společnosti, která pořádá kongresy a konference. Mám na starosti výstavy na akcích, společenský a kulturní program, také aktualizaci textů na webu, zhrátka všehochuť. ŽL mám na několik činností, této je však nejblíže: Provozování kulturních, kulturně vzdělávacích a zábavních zařízení, poádání kulturních produkcí, zábav, výstav, veletrhů přehlídek, prodejních a podobných akcí. Nemám ho však na administrativní služby. Dotaz zní: je tedy chyba, když jsem vystavila fakturu s textem: Fakturuji Vám za administrtivní služby na akcíh ID xy, yz v září 2009. Bude to neoprávněné podnikání nebo to může být? Pokud je to špatně, můžete mi, prosím poradit jak by měl ten text znít?
Předem moc děkuji!
IVUŠ
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Text na faktuře
« Odpověď #1 kdy: Říjen 07, 2009 »

Pokud máte živnostenské oprávnění na živnost volnou, tak můžete beztrestně provozovat všech 80 oborů této živnosti, tedy i služby administrativní povahy. Jestli nechcete mít na faktuře slovo administrativní, tak uveďte například zajištění doprovodných akcí ke kongresu xy.
IP zaznamenána
Stran: [1]