Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: příjem z účtování pro SVJ  (Přečteno 1775 krát)

křížková

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
příjem z účtování pro SVJ
« kdy: Září 24, 2009 »

Dobrý den,
touto cestou bych se Vás chtěla dotázat, ale nevím, zda-li můj dotaz patří do této rubriky, vždy jsem zde našla věcné odpovědi a Vaše stránky navštěvuji ráda.

Zvažuji, že budu domovnicí a připravovat podklady účetní pro Společenství vlastníků jednotek v našem domě,kde bydlím. Měla bych příjem cca.1000/měsíčně-tj.12tis. za rok. Jsem na mateřské dovolené a žádný příjem nemám, pouze mateřskou. Příští rok nastoupím do pracovního poměru.
Touto cestou bych se chtěla dotázat,  jestli musím být ve společenství zaměstnaná, DPČ, DPP nebo nějaká jiná smlouva, co to v případě prac.poměru obnáší pro společenství a pro mě. Živnostenský list s zřizovat nehodlám. Budu muset podávat daň. přiznání a jak mám postupovat až budu v zaměstnání? Nebo jakým způsobem tohle vyřešit?

Děkuji
přeji hezký den
Petra
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
příjem z účtování pro SVJ
« Odpověď #1 kdy: Říjen 03, 2009 »

Podle mého názoru byste měli uzavřít dohodu o provedení práce. Může být uzavřena i na opakující se činnosti, jediným limitujícím faktorem je 150 hodin za rok (u jednoho zaměstnavatele). Z DoPP se nemusí odvádět ZP ani SP a pokud podepíšete prohlášení k dani, tak nebudete odvádět ani daň z příjmů. Až budete v zaměstnání, tak budete mít podepsané prohlášení u hlavního zaměstnavatele, pokud vám SVJ bude vyplácet odměny za DoPP pravidelně (odměna bude nižší, než 5 tis. Kč za měsíc), tak SVJ odvede srážkovou daň ve výši 15% a tím jsou veškeré povinnosti splněny. Pokud by odměnu vyplatili například za celý rok najednou, pak by odvedli zálohovou daň a vy byste si musela podat daňové přiznání, ve kterém byste přiznala oba příjmy.
IP zaznamenána
Stran: [1]