Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Vyrovnání DPH  (Přečteno 2745 krát)

denisa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Vyrovnání DPH
« kdy: Září 20, 2009 »

Dobrý de, chtěla bych vědět, jak probíhá placení DPH. Odvádí se měsíčně finančnímu úřadu dph a pak dojde jednou za tři měsíce k vyrovnání a k případnému zaslání přeplatku nebo si podnikatel dph drží na svém účtu a finanční úřad jen vše propočítá a podle toho pak podnikatel platí nebo mu dph zůstává? Děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Vyrovnání DPH
« Odpověď #1 kdy: Září 20, 2009 »

Deniso, dph odvádíte na účet finančního úřadu spolu s podáním přiznání dph za příslušné období, tedy buď čtvrtletně či měsíčně.
Takže k datu podání přiznání dph sečtete uskutečněné plnění, od toho odečtete přijatá plnění,  pokud vyjde kladná částka, tu odvedete na fú, pokud vyjde mínusová částka, finanční úřad   ji vrátí na Váš účet. Nadměrný odpočet DPH je jediná daň, o jejíž vrácení se finanční úřad nemusí žádat, vrací ji automaticky. Snad Vám toto vysvětlení pomohlo. Jana
   
IP zaznamenána

denisa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Vyrovnání DPH
« Odpověď #2 kdy: Září 20, 2009 »

Děkuji, tak jestli jsem to dobře pochopila, DPH, které bych účtovala odběrateli ve faktuře mi pošle a mě zůstává na účtu až do danového přiznání, kdy pošlu FÚ celou částku vybranou za veškeré DPH a případný přeplatek mi bude do 30ti dnů vrácen?  Denisa
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Vyrovnání DPH
« Odpověď #3 kdy: Září 20, 2009 »

Peníze odpovídající výši DPH nemusíte nechat nutně na účtu ležet, klidně je točte, peníze jsou oběživo a mají obíhat....jen si pohlídejte, aby jste pokaždé měla dostatečnou sumu k platbě DPH v daném termínu, ať  se nedostanete do zbytečných trablí. Jana
IP zaznamenána

zelinář

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Vyrovnání DPH
« Odpověď #4 kdy: Duben 26, 2010 »

Nadměrný odpočet FÚ zasílá převodem na účet nebo složenkou? Číslo účtu se na přiznání DPH nikde nevyplňuje a účet, ze kterého jsem odesílal dřívější platby, mám teď u jiné banky. Měl bych jim tedy tuto změnu nějak písemně oznámit?

Děkuji za radu
IP zaznamenána

dagis

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 92
Vyrovnání DPH
« Odpověď #5 kdy: Duben 26, 2010 »

pokud změníte   banku  a tím páddm i účet musíte  změnu nahlásit  na FÚ, SP, ZP
IP zaznamenána

zelinář

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Vyrovnání DPH
« Odpověď #6 kdy: Duben 26, 2010 »

Ok, díky ... to jsem potřeboval vědět. Jen ještě taková otázka. Na to je nějaký §, který to stanovuje?
IP zaznamenána

dagis

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 92
Vyrovnání DPH
« Odpověď #7 kdy: Duben 27, 2010 »

zákon č. 337/1992 Sb. zákon o správě daní a poplatků , § 33 registrační povinnost daňových subjektů
IP zaznamenána
Stran: [1]