Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?  (Přečteno 6039 krát)

Fit

  • Host

A ještě jedna věc, která s AdSense nesouvisí a úplně jí nechápu. Musím na vystavených fakturách uvádět DPH a nebo jenom částku, kterou fakturuju (bez rozepsání DPH)? A taky co datum zdanitelného plnění (například pokud fakturuju nějakému plátci DPH, tak nevím jestli to tam mám uvádět nebo ne...)? Díky za Vaše odpověděi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14909
Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?
« Odpověď #1 kdy: Březen 12, 2008 »

Nejste plátcem DPH, proto na vystavených fakturách nesmíte uvádět DPH, ani datum uskutečnění zdanitelného plnění - nikdy. Ani ve fakturách pro neplátce (těm by to moc nevadilo) a už vůbec ne ve fakturách pro plátce (účetní plátce vás ubije děrovačkou).
IP zaznamenána

Fit

  • Host
Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?
« Odpověď #2 kdy: Březen 13, 2008 »

Děkuji moc, tohle jsem pochopil dobře:-). Jenom jsem se potřeboval ujistit:-).
IP zaznamenána

Olča

  • Host
Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?
« Odpověď #3 kdy: Listopad 07, 2008 »

můj zákazník trvá na rozepsání DPH. Nedá si vysvětlit, že nemůžu (nejsem plátce DPH). Jak to vypadá pak v jeho účetnictví, když je plátce DPH?, on si daň může rozepsat, je to tak?  děkuji Olča
IP zaznamenána

Český antiúředník

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 83
Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?
« Odpověď #4 kdy: Listopad 07, 2008 »

Ech, to je absolutní nesmysl! Nemůžete rozepisovat DPH, když nejste plátce. Rozhodně nedoporučuji na vaše faktury psát vaše DIČ, rozepisovat DPH, apod., pokud nechcete mít problémy s FÚ.

Pokud má vaše faktura všechny náležitosti dle §13a obchodního zákoníku a §31 odst. 15 živnostenského zákona, nemůže vám ji váš odběratel vracet a už vůbec nemůže po vás vyžadovat zaslání daňového dokladu dle §26-33 zákona o DPH, neboť nejste plátce DPH.
IP zaznamenána

Olča

  • Host
Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?
« Odpověď #5 kdy: Listopad 08, 2008 »

Díky za odpověď, já tomu rozumím a zákazník to musí pochopit. Jen se chci ujistit, jak to pak bude vypadat v jeho účetnictví - může si fakturu rozpočítat, aby ji započítal do DPH?  děkuji
IP zaznamenána

Český antiúředník

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 83
Mám uvádět na fakturách DPH a datum zdanitelného plnění?
« Odpověď #6 kdy: Listopad 09, 2008 »

Samozřejmě, že ne. Viz odpověď Zdeny výše a moje. Když vám DPH nezaplatí, logicky si ani nemůže nic odpočítávat.
IP zaznamenána
Stran: [1]