Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Autodoprava do 3,5 tuny (jen ČR)  (Přečteno 7415 krát)

radvan

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Autodoprava do 3,5 tuny (jen ČR)
« kdy: Srpen 27, 2009 »

Dobrý den, mám dotaz na získání koncese autodopravy do 3,5t. jen ČR.  Samozřejmě bych mohl zajít na ŽU v místě mého trvalého pobytu, ale předem sem se chtěl informovat co bych tak potřeboval., praxe, poplatky..ajiné...,

Jen příklad:  Kdybych si vzal třeba úvěr 150000, dodávku koupil za 100000 zbytek nechal na poplatky jako dalniční známka, pojištění, reklama,...

Vozidlo bych chtěl koupit až po získání koncese, a po schválení úvěru, myslíte že by to bylo možné. Nebo první musím prokázat že vlastním vozidlo? předem děkuji moc za odpovědi.
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
Autodoprava do 3,5 tuny (jen ČR)
« Odpověď #1 kdy: Srpen 28, 2009 »

Pro vydání koncese na nákladní dopravu do 3,5 t (vnitrostátní i mezinárodní) nepotřebuješ žádné doklady. Na živnostenský úřad (kterýkoliv, tedy i mimo místo trvalého pobytu) si vezmi pouze 1.000,- Kč a občanský průkaz, další již zajistí pracovnice na ŽÚ. Doba vydání oprávnění  podnikání je tak asi 15 - 30 dnů, protože se k žádosti o koncesi vyjadřuje odbor dopravy.
K postupu - získání koncese - schválení úvěru - nákup vozidla - ti na živnostenském úřadu neporadí, to se zeptej v bance. Já si myslím, že nejdůležitější je zjistit si, jestli bude mít pro vozidlo dostatek zakázek.
IP zaznamenána
Stran: [1]