Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: zrušení registrace k DPH  (Přečteno 41999 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zrušení registrace k DPH
« Odpověď #15 kdy: Březen 20, 2014 »

IP zaznamenána

peteness

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
zrušení registrace k DPH
« Odpověď #16 kdy: Květen 25, 2014 »

Dobrý den, všechny předchozí odpovědi jsou pro mne poučné, mám však další dotaz. Jednou z podmínek NEplátcovství DPH je pořízení zboží z unie do 325 000,- (bez DPH) za rok, jestli se nepletu, respektive nepřekročení tohoto limitu.
Když jsem se stal plátcem a budu chtít za rok zrušit registraci k DPH, musím za ten rok (12 po sobě měsíců) obět dodržet tuto hranici? Ve skutečnosti mám jako nový plátce DPH už nakoupeno i zboží ze třetích zemí za asi 200 tisíc. Můžete vyjasnit jak a jestli má množství pořízeného zboží z Unie a dovoz ze třetích zemí vliv na zrušení registrace DPH?
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zrušení registrace k DPH
« Odpověď #17 kdy: Květen 25, 2014 »

Pořízení zboží z EU v hodnotě do 326 tis. Kč není podmínkou NEplátcovství.
Pokud budete chtít zrušit registraci, tak postačí, když za 12 po sobě jdoucích měsíců nepřesáhnete obrat 1 mil (resp. 750 tis. Kč, pokud od 1. 1. 2015 dojde ke snížení limitu). Jestliže v kalendářním roce pořídíte zboží od plátců z EU v hodnotě nad 326 tis. Kč, tak se budete muset zaregistrovat jako identifikovaná osoba. Dovoz zboží ze třetích zemí nemá vliv.
IP zaznamenána

janeslim

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
zrušení registrace k DPH
« Odpověď #18 kdy: Červenec 22, 2014 »

Dobrý den, protože jsem za posledních 12 měsíců nevykazovala žádné plnění, byla mi z moci úřední zrušena registrace k DPH. Napsala jsem vyjádření k odůvodnění této skutečnosti a obdržela rozhodnutí o zrušení DPH. Mohu se odvolat pokud je v rozhodnutí uveden jiný důvod, než který jsme uplatnila při vyjádření? Má FÚ také nějakou zákonnou lhůtu k vyřizování těchto záležitostí nebo jen poplatník? Pokud  mé odvolání nebude uznáno, za jaké období se provádí dodanění a co všechno se dodaňuje? Mám např. asi 3 roky starý notebook, nakoupený bez DPH, také jsem si uplatňovala faktury za internet. Nebo se dodanění týká jen skladových zásob?
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

MílaR

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
zrušení registrace k DPH
« Odpověď #19 kdy: Listopad 06, 2014 »

Mohu zrušit registraci DPH, když mně fakturují  služby za zprostředkování ze zahraničí - EU plátce DPH?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zrušení registrace k DPH
« Odpověď #20 kdy: Listopad 07, 2014 »

Ne. Pokud jste plátce s nízkým obratem, tak můžete zrušit registraci plátce a být jenom identifikovanou osobou.
IP zaznamenána

Petra29

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
zrušení registrace k DPH
« Odpověď #21 kdy: Leden 13, 2016 »

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jak je to u FO, plátce DPH, který teď od ledna přechází na Identifikovanou osobu s dodaněním. Během předchozích let docházelo pouze k nákupu doménových jmen za zhruba 150kč/rok a ročnímu pronajímaní počítačových serverů s cenou zhruba 1600,-Kč a 2600kč (ročně prodlužováno opět o rok). Nic jiného se nekupovalo. Je potřeba tyto položky zpětně dodanit (v plné výši nebo poměrně nebo vůbec)?
IP zaznamenána

pesvospb

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
zrušení registrace k DPH
« Odpověď #22 kdy: Leden 13, 2016 »

Dobry den, likviduji v.o.s.
 Ke dni 17.12.2015 mi byla zrušena registrace DPH. jestliže chci převzít auto ve formě likvidačního zůstatku, (v užívání od r.2012 včetně odpočtu DPH), jak bude proveden výpočet úpravy odpočtu při zrušení firmy před datem 17.12 a jak  při zrušení firmy po 17.12.2015 ? Bude to v prvním případě DPH z ceny obvyklé a v druhém případě dle § 78 ve výši 1/5 vstupní DPH x 2 ? Daňovým poradcem i na FU mi bylo sděleno, že mám uplatnit DPH ze zůstatkové ceny.Děkuji
IP zaznamenána

ivetaf

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
zrušení registrace k DPH
« Odpověď #23 kdy: Duben 20, 2016 »

Dobrý den
chtěla jsem se zeptat  - když chci zrušit registraci DPH  Co vše se tam dává za příjem - jen Z přijatých zdanitelných plnění od plátců nebo i poskytnutí služby s místem plnění v tuzemsku?
Děkuji Filková
IP zaznamenána

taxi

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 363
zrušení registrace k DPH
« Odpověď #24 kdy: Duben 20, 2016 »

Dobrý den, do formuláře žádosti o zrušení registrace DPH uvedete obrat, co patří a nepatří do obratu popsáno zde na stránkách:

http://www.jakpodnikat.cz/obrat-registrace-platce-dph.php
IP zaznamenána

ivetaf

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
zrušení registrace k DPH
« Odpověď #25 kdy: Duben 20, 2016 »

moc děkuji a ještě jeden dotaz. započítává se tam i když mi bylo vráceno DPH?
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zrušení registrace k DPH
« Odpověď #26 kdy: Duben 20, 2016 »

Pokud máte na mysli vrácený nadměrný odpočet, tak ten se do obratu nepočítá.
IP zaznamenána

ivetaf

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
zrušení registrace k DPH
« Odpověď #27 kdy: Duben 20, 2016 »

jestli tomu správně rozumím tak se tam dává veškeré příjmy ( faktury vydané  ) ?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zrušení registrace k DPH
« Odpověď #28 kdy: Duben 20, 2016 »

Ano. Nezapočítává se prodej hmotného majetku.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]