Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: otevřená živnost, ale nepodnikám a jsem zaměstnán  (Přečteno 1958 krát)

podnic

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Ž.L. mám od roku 2001. do roku 2005 jsem normálně podnikal odevzdával daňové přiznání . Od roku 2006 nepodnikám neměl jsem žádný pohyb z důvodu, že jsem se nechal zaměstnat.  Zaměstnavatel za mě podával daňová přiznání, ale zapoměl jsem přerušit živnost. Na OSSZ i VZP mám  vše vyrovnané a v pořádku do roku 2006 nahlášené přerušení ukončení živnosti.  Nyní je rok 2012 a má profesní cesta mě opět nutí podnikat na Ž.L. Nyní mám obavu zajít s čestným prohlášením na finanční úřad, že nepodnikám od roku 2006 do nyní a neměl jsem žádné pohyby.
Otázka jak se zachovat nejlépe v takovém to  případě ? Stačí doopravdy jen to čestné prohlašení ? Nebo mě čekají i nějáké pokuty?
Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
otevřená živnost, ale nepodnikám a jsem zaměstnán
« Odpověď #1 kdy: Červenec 09, 2012 »

Za roky 2006 až 2010 se nemuselo odevzdávat čestné prohlášení. Pokud by FÚ měl podezření, že máte nějaké příjmy, které jste nepřiznal, tak by vás vyzval k podání daňového přiznání. Od roku 2011 platí, že pokud jsme registrováni k nějaké dani a nevznikla nám za zdaňovací období daňová povinnost, tak bychom to měli oznámit finančnímu úřadu. Nevím o žádných pokutách za neoznámení této skutečnosti. Pokuta se ukládá v případě, že jste měl povinnost podat daňové přiznání a nepodal jste je. Vy jste podle ustanovení § 38g odst. 2 zákona o daních z příjmů nebyl povinen podat daňové přiznání.
IP zaznamenána
Stran: [1]