Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Kdy dochází k DUZP u dodávky do EU, zahraničí  (Přečteno 5419 krát)

Michaela K.

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 99

Dobrý den, OSVČ začala obchodovat se zahraničím, rozhodla se používat denní kurs, přemětem je dodávání drůbeže k chovu:
1) kdy dochází ke zdanitelnému plnění - ke dni vystavení faktury, nebo ke dni odeslání zboží (převzetí) a jaký použít kurs pro DPH (k datu vystavení, nebo odeslání) ?
2) faktura vystavená 20.7.2009, razítko z celnice 24.7.2009 - z kterého dne použít kurs ?
3) faktura vystavená 28.7.2009, razítko z celnice 4.8.2009 - zahrnout do přiznání DPH v 7/09, nebo 8/09 ?
4) faktura vystavená 28.7.2009 plátci DPH v EU, zboží převzal 7.8.09 - do přiznání DPH v 7/09 ?
4) dodatečně dodaná faktura vystavená 24.5.2009, razítko z celnice 27.7.2009, jak postupovat v tomto případě?
děkuji za každou radu
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Kdy dochází k DUZP u dodávky do EU, zahraničí
« Odpověď #1 kdy: Srpen 16, 2009 »

1) pokud se ptáte na dodání zboží do jiného členského státu EU registrovanému plátci, pak přiznáváte uskutečnění zdanitelného plnění podle § 22/3 ZDPH. Daňový doklad vystavujete do 15 dnů od dodání (odeslání, převzetí), plnění přiznáváte ke dni vystavení daňového dokladu. Pokud byste z nějakého důvodu DD nevystavili, tak přiznáváte plnění nejpozději do 15. dne následujícího měsíce po odeslání nebo přepravení zboží do JČS. Neplátci ze země EU zasíláte zboží s českou DPH. Pokud se ptáte na vývoz zboží, pak přiznáváte plnění dnem rozhodnutí celního orgánu o propuštění zboží do režimu vývoz
2) vývoz zboží je osvobozen od daně podle § 66 ZDPH, fakturujete tedy bez DPH. Povinnost přiznat plnění vzniká okamžikem výstupu zboží z území EU (máte potvrzeno na JSD), k tomuto dni se provádí přepočet cizí měny. Základ daně asi jako při dovozu včetně vedlejších výdajů, není přesně stanoveno.
3) 08/09
4) ano
5) do přiznání v 07/09 -  faktura není daňovým dokladem, tím je písmené rozhodnutí celního orgánu
IP zaznamenána
Stran: [1]