Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: výplata nemocenského - zaměstanec + OSVČ vedlejší  (Přečteno 1777 krát)

JiriQ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Dobrý den,

rád bych vědel jestli mi nezanikne v případě nemoci nárok na výplatu nemocenského v zaměstání na HPP pokud budu zaměstnán a současně jako vedlejší činnost budu podnikat na ŽL jako OSVČ kde si budu též platit nemocenské pojištění, popř. jak postupovat aby mi nárok nezanikl (vystavení 2 neschopenek, přerušení činnosti OSVČ atd.). Nemám v této problematice úplně jasno.

Děkuji Vám velmi za odpověď.
JiriQ
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
výplata nemocenského - zaměstanec + OSVČ vedlejší
« Odpověď #1 kdy: Červenec 29, 2009 »

Nechte si vystavit dvě neschopenky od lékaře, nemocenské by jste měl pobírat za zaměstnání i za podnikání. Ze zaměstnání vám první 14 dní proplatí zaměstnavatel, z podnikání bohužel bude placen od OSSZ až 15. den. j.
IP zaznamenána

JiriQ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
výplata nemocenského - zaměstanec + OSVČ vedlejší
« Odpověď #2 kdy: Červenec 29, 2009 »

Děkuji Vám za odpověď.
IP zaznamenána

bronislav

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
výplata nemocenského - zaměstanec + OSVČ vedlejší
« Odpověď #3 kdy: Srpen 18, 2009 »

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Jsem technik BOZP u společnosti s.r.o., zajišťuji vyšetření pracovních úrazů a zpracování ostatních listin pro odškodnění PÚ. Při PÚ , kdy nemocnost postiženého je větší než 14 dní vyplácí po 14 tém dni sociál.dávky OSSZ.
Otázky :
1. Jakým způsobem se zaměstnavatel dostane k informaci kolik vyplatila OSSZ postiženému? Organizace má povinnost provést výpočet náhrady ztráty na výdělku.
2. Kdo má oprávnění, nebo komu tyto informace mohou být poskytnuty? Je to mzdářka, technik BOZP, přímo zaměstnavatel?

Děkuji za vysvětlení, s pozdravem Bronislav
IP zaznamenána
Stran: [1]