Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH poskytování služeb v čl. zemi přes třetí zemi  (Přečteno 2716 krát)

Hana11

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,
moc Vás prosím o radu ohledně fakturace do zahraničí. Švýcarská firma dodává do Bulharska zboží s montáží -jejich faktura obsahuje obě položky.  Avšak montáž pro tuto švýcarskou firmu budeme provádět my ? česká firma, tj. český plátce DPH přímo v Bulharsku -místo plnění Bulharsko. My ani Švýcaři nejsou registrovaným plátcem k DPH v Bulharsku. Moje otázka zní, montážní služby budeme fakturovat švýcarské firmě s DPH? A s jakou? Bulharskou nebo českou? Anebo budeme fakturovat bez DPH? Dle jakého paragrafu máme postupovat? Jedná se o montáž regaloviny. Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
DPH poskytování služeb v čl. zemi přes třetí zemi
« Odpověď #1 kdy: Srpen 02, 2009 »

Dle mého názoru se jedná o práce na movité věci podle § 10/4/c) a místo plnění je tam, kde je služba uskutečňována, tedy v Bulharsku. Určitě fakturujte bez české DPH. Daň by správně měla být odvedena v Bulharsku, ale neznám jejich zákon o DPH takže netuším, zda máte povinnost se registrovat k DPH v Bulharsku a kdo ze zúčastněných daň odvede. Je možné, že tuto povinnost splní bulharský subjekt.
IP zaznamenána
Stran: [1]