Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2

Autor Téma: Daňové výdaje  (Přečteno 7514 krát)

petula

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 25
Daňové výdaje
« kdy: Červenec 20, 2009 »

Dobrý den,
může si můj bratr jako dovozce aut z SRN dát do nákladů hodinky? Díky. Petra
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Daňové výdaje
« Odpověď #1 kdy: Červenec 20, 2009 »

Do nákladů si může dát cokoliv:-) Pokud obhájí, že se jedná o výdaj, který souvisí se zdaňovanými příjmy, nikoliv o výdaj na osobní spotřebu, tak proč ne?
IP zaznamenána

Ivanna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
Daňové výdaje
« Odpověď #2 kdy: Říjen 13, 2009 »

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, zda je jednoznačně daňovým výdajem u s.r.o. vstupní lékařská prohlídka zaměstnance, jestliže ji vedení společnosti při přijímání nových zaměstnanců požaduje? Tento požadavek nemá uveden ve vnitropodnikové směrnici, společnost tvrdí, že tento požadavek vyplývá ze zákona o bezpečnosti - nezjistila jsem však, ze kterého. Bylo by vhodné tuto informaci začlenit do vnitropodnikové směrnice, aby byla vstupní lékařská prohlídka daňově uznatelným výdajem? Děkuji Vám předem za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Daňové výdaje
« Odpověď #3 kdy: Listopad 04, 2009 »

Vstupní lékařská prohlídka bude jednoznačně daňovým výdajem za předpokladu, že budete mít závodního lékaře (vyhledáte si praktického lékaře, se kterým uzavřete smlouvu o poskytování závodní preventivní péče), který vám bude zajišťovat vstupní prohlídky.
IP zaznamenána

akinaka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daňové výdaje
« Odpověď #4 kdy: Listopad 22, 2009 »

Dobrý den,
 
chci se zeptat, zda si mohu dát do účetnictví náklady na intenzivní výuku cizího jazyka, tzn. platbu lektorovi? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Daňové výdaje
« Odpověď #5 kdy: Listopad 22, 2009 »

Pokud znalost cizího jazyka potřebujete k podnikání, tak ano.
IP zaznamenána

Petruse

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daňové výdaje
« Odpověď #6 kdy: Květen 07, 2010 »

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda lze použít jako daňový doklad fakturu vystavenou na manžela, i když podnikání vede manželka (fotografka), manžel není spolupracující osobou, daňový doklad je na fotopozadí a stativy. Děkuji
IP zaznamenána

kometka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daňové výdaje
« Odpověď #7 kdy: Červenec 14, 2010 »

Dobrý den,
je možné aby si dal OSVČ, který dělá práce v lese s pilou, do nákladů nápoje při vysokých teplotách a přípravky proti hmyzu? Pokud jsou nápoje uznatelné v jakém množství a za jakých podmínek. Je potřeba nějak doložit jaké bylo počasí? Děkuji moc za odpověď.
IP zaznamenána

jarda494

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daňové výdaje
« Odpověď #8 kdy: Září 23, 2010 »

dobrý den,
lze dát do nákladů firmy nově pořízené dioprické brýle /za ca kč 6.500,00/?? které nutně potřebuji jak pro moji činnost v kanceláři, tak při řízení služebního vozidla. Kromě toho mám rovněž starší brýle, a mohl bych tak uvést, že tyto nové používám výhradně ke služebním účelům, zatímco starší pro soukromé účely. Jsem majitelem-jednatelem společnosti. Nebo dát do nákladů firmy jen třeba 60%, s tím, že brýle částečně používám i k soukromým účelům??
děkuji za odpověď
Jarda Jablon
IP zaznamenána

jkav

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Daňové výdaje
« Odpověď #9 kdy: Září 26, 2010 »

dobry den, muze osvc dat do vydaju pronajem bytu, ktery pouziva prechodne z duvodu vykonu sveho podnikani? dekuji za odpoved
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Daňové výdaje
« Odpověď #10 kdy: Září 27, 2010 »

Pokud byt využívá k ubytování při pracovních cestách, tak ano.
IP zaznamenána

Kanec

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
Daňové výdaje
« Odpověď #11 kdy: Leden 20, 2011 »

Dobrý den,
když jsem si nechal přeložit dokument, jenž souvisí s mojí ekonom. činností, od osoby bez živ. oprávnění, bude tento výdaj daňově uznatelný?
IP zaznamenána

fifinka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 89
Daňové výdaje
« Odpověď #12 kdy: Leden 29, 2011 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda mohu jako podnikatel zahrnout do výdajů smlouvu na  příležitostnou činnost do 20tis za rok  u více lidí. Sepsala bych smlouvu nejlépe s důchodcem , že mi příležitostně něco poskytl. Jde mi to o zda tu není nějaká omezenost v počtu smluv na příležitostnou činnost od jednoho \"zadavatele\" (podnikatele)?Snad jsem to napsala srozumitelně. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Daňové výdaje
« Odpověď #13 kdy: Leden 29, 2011 »

Počet smluv u jednoho podnikatele není omezen. Ovšem musíte umět obhájit, že se jednalo o výdaj na dosažení příjmů.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Daňové výdaje
« Odpověď #14 kdy: Leden 29, 2011 »

Citace: Kanec
Dobrý den,
když jsem si nechal přeložit dokument, jenž souvisí s mojí ekonom. činností, od osoby bez živ. oprávnění, bude tento výdaj daňově uznatelný?
Proč by nebyl? Pokud byste pro svoji ekonomickou činnost potřeboval provést například jednorázový úklid po malířích, tak také nemusíte hledat osobu, která má na provádění úklidu živnostenské oprávnění.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2