Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jak správně zavést příjem bez faktury  (Přečteno 2260 krát)

SparkCZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Jak správně zavést příjem bez faktury
« kdy: Červen 15, 2009 »

Dobry den,

muzete mi prosim poradit, jak mam spravne zavest do danove evidence polozku do prijmu, kde ale odberatel nepozaduje ode mne zaslani faktury? Muzu si ji tedy jen vytisknout a nechat u sebe bez toho aniz bych ji odberateli odeslal?

Dekuji za odpoved
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Jak správně zavést příjem bez faktury
« Odpověď #1 kdy: Červen 16, 2009 »

Stačí příjmový doklad, jako příjem z podnikání..
IP zaznamenána

SparkCZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Jak správně zavést příjem bez faktury
« Odpověď #2 kdy: Červen 16, 2009 »

Diky za odpoved, jen tedy upresnim ze se jedna o provizi z uskutecnenych SMS transakci. Vyplnim tedy jen prijmovy doklad a nic vic?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jak správně zavést příjem bez faktury
« Odpověď #3 kdy: Červen 16, 2009 »

Můžete si fakturu vytisknout jen pro sebe a založit, nikdo nebude zkoumat, zda jste ji odeslal odběrateli. Také si můžete u příjmu v DE udělat pouze poznámku od koho a za co příjem byl a nemusíte tisknout žádné faktury. Pokud vám provize chodí na účet, tak stačí poznámka na bankovním výpisu, nemusíte vyplňovat příjmové doklady.
IP zaznamenána

SparkCZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Jak správně zavést příjem bez faktury
« Odpověď #4 kdy: Červen 16, 2009 »

Ok, diky moc, tohle jsem potreboval.
IP zaznamenána

spimic

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Jak správně zavést příjem bez faktury
« Odpověď #5 kdy: Červenec 20, 2009 »

Dobrý den,
chtěla bych mít int. obchod na e-bay. Pokud si někdo u mě zakoupí zboží musím těmto zákazníkům také vystavovat faktury, nebo mi stačí pro doložení příjmů do daň. evidence výpis z Paypalu, že byla platba provedena? (Byla bych neplátce DPH).  Pravděpodobně bych prodávala zb. ve více měnách, mohu mít tabulku kam budu příjmy dle měn zapisovat celý měsíc a pouze na konci měsíce je přepočítám všechny dle kurzu ČNB na Kč nebo musím každý příjem přepočítavat denním kurzem? Ještě by mě zajímalo jestli musím mít ke každému příjmu i výpis z banky, protože některé přijaté platby \"uvíznou\" v Paypal balance a na účet mi přijde až část po překročení určitého limitu.
Děkuji mockrát za odpovědi.
IP zaznamenána
Stran: [1]