Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zruseni zivotniho pojisteni a dane  (Přečteno 3027 krát)

kajik

  • Host
zruseni zivotniho pojisteni a dane
« kdy: Březen 08, 2008 »

Dobry den. Zrusil jsem zivotni pojisteni. samozrejme jsem z neho nechal vracet dane a ted nevim co s tim. Musim si danove priznani spocitat sam, ale vubec netusim jak a co. Poradite nekdo ?
IP zaznamenána

kajik

  • Host
zruseni zivotniho pojisteni a dane
« Odpověď #1 kdy: Březen 08, 2008 »

abych to upresnil. nevim jak ty dane co jsem si nechal odecist, jak je mam ted vratit :(
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zruseni zivotniho pojisteni a dane
« Odpověď #2 kdy: Březen 09, 2008 »

Budete potřebovat potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a z funkčních požitků a o  sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění od všech zaměstnavatelů, kteří vám roce 2007 vypláceli příjmy (nepočítají se příjmy, ze kterých byla sražena daň zvláštní sazbou, např. dohody o provedení práce do 5 tis. Kč měsíčně). Údaje z potvrzení jen opíšete do řádků 31, 32, 34 a 84 daňového přiznání.
Částku životního pojištění, kterou jste v minulých letech uplatnil jako nezdanitelnou část základu daně, přiznáte ke zdanění v příloze č. 2. - výpočet dílčího základu daně podle § 10 ZDP - ostatní příjmy. Tím zvýšíte základ daně (a samozřejmě i daň z příjmů) roku 2007 a touto cestou vrátíte daně, které jste si nechal v minulostí odečíst.
IP zaznamenána

Pickwick

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
zruseni zivotniho pojisteni a dane
« Odpověď #3 kdy: Leden 05, 2010 »

Dorý den.Pokud si odečítám daň z investička a v současnoti ho ruším, ale jen u dané společnosti s tím, že přecházím k jiné pojišťovně po 14 letech a zároveň veškeré finanční prostředky předchozí pojišťovny jsem nechal přepsat jako jednorázový vklad do současné pojišťovny,musím také řešit vrácení daně? Vím že pokud ukončuji investičko, tak se musejí vracet peníze sražené z daně, ale pokud je podstatou jen převedení prostředků na jinou pojišťovnu, je to také jako bych ukončil pojištění? Předem moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
zruseni zivotniho pojisteni a dane
« Odpověď #4 kdy: Leden 06, 2010 »

Při převodu peněz jedné pojišťovny na druhou (platba nešla přes váš účet, nebylo vyplaceno pojistné plnění, nebo odbytné)nemusíte řešit vrácení daně. Podmínkou je, že druhá smlouva také splňuje podmínky pro uplatnění nezdanitelné části daně (smlouva trvá alespoň 60 měsíců a je uzavřena do 60 let věku).
Upravuje § 15, odst. 6 zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána

Pickwick

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
zruseni zivotniho pojisteni a dane
« Odpověď #5 kdy: Leden 07, 2010 »

Tak to je dobrá zpráva.Prostředky nešli přes můj účet, ale z pojišťovny do pojišťovny a nová pojistka je do 65,tudíž je na téměř 30let.A nastavil jsem si tam částku tak abych mohl ročně odečítat 12t, takže to splňuje tu podmínku pro danění :-) Moc děkuji za vyjádření.S pozdravem Míra
IP zaznamenána
Stran: [1]