Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Výživové poradenství jako živnost při studiu  (Přečteno 2786 krát)

kockova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den, mám hned několik dotazů. Chtela bych založit živnost na výživové poradenství (analýza, sestavení jídelníčku, prodej výživových doplňků). Nechala jsem se nalákat na kurz tohoto poradenství, v jehož ceně měl být i ŽL. Absolvovala jsem jej, ale můj školitel se mi zdráhá vydat věci potřebné k získání živnostenského listu,dokud nezískám stálé klienty. Pokud by ale má živnost patřila mezi volné, nic bych od něj prakticky nepotřebovala.
    Také jsem se chtěla zeptat, jak by to bylo v mém případě s daněmi. Jsem studentka denního studia.
    A poslední věc: postačí mi jako podklad pro vzdělání v oboru (pokud bych jej vůbec potřebovala) absolvování předmětů: výživa člověka, racionální výživa, poruchy příjmu potravy na VŠ zdravotně sociální?
Předem děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
Výživové poradenství jako živnost při studiu
« Odpověď #1 kdy: Červenec 20, 2009 »

Je to volná živnost, od svého \"školitele\" nepotřebuješ nic. Vezmmi si OP, 1.000,- Kč a zajdi na živnostenský úřad.

Živnost se jmenuje \"Výroba, obchod a služby .... \" , obor činnosti zvol např.:

č. 78 - poskytování služeb osobního charakteru a pro osobní hygienu,
č. 60 - poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků,
č. 47 - zprostředkování obchodu a služeb
č. 48 - velkoobchod a maloobchod

Ty poslední dva spíše proto, že se hodí ke všemu a je to za stejné peníze. Podrobněji upravuje obsahovou náplň nař. vl. č. 278/2008 Sb.
IP zaznamenána
Stran: [1]