Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Čím doložit HPP při zakládání vedl. živnosti  (Přečteno 1848 krát)

Vaclav

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den,
uvažuji o zřízení živnosti jako vedlejší k normálnímu zaměstnání. V pokynech k příloze pro FÚ a SSZ se u bodu D 06 píše: \"OSVČ, která zahájí výkon vedlejší samostatné výdělečné činnosti, tj. vyplní některý z bodů v části 06 tohoto tiskopisu a rozhodné skutečnosti doloží, není povinna platit zálohy na důchodové pojištění, pokud se k tomuto pojištění nepřihlásí.\"

Není mi moc jasné, čím konkrétně se to dokládá. Je na to nějaký spešl formulář, nebo stačí kopie pracovní smlouvy nebo tak něco?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Čím doložit HPP při zakládání vedl. živnosti
« Odpověď #1 kdy: Červen 27, 2009 »

Dívala jsem se na stránky ČSSZ a žádný spešl formulář na to nemají. Na doložení vedlejší činnosti máte čas až do doby podání přehledu o příjmech a výdajích za rok 2009, formulář potvrzení zřejmě zase bude součástí pokynů k vyplnění přehledu. Pokud byste chtěl vedlejší činnost doložit hned, pak můžete přiložit kopii pracovní smlouvy, nebo (ještě lépe) potvrzení zaměstnavatele o tom, že vykonáváte zaměstnání, které zakládá vaši povinnou účast na nemocenském pojištění zaměstnanců. Výše příjmů ze zaměstnání už není důležitá. Pozor, posuzuje se každý měsíc zvlášť, takže v měsíci, ve kterém nebudete mít zaměstnání s povinnou účasní na nem.poj.zaměstnanců, budete považován za OSVČ hlavní.
IP zaznamenána

Vaclav

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Čím doložit HPP při zakládání vedl. živnosti
« Odpověď #2 kdy: Červen 28, 2009 »

Teď se mi jedná hlavně o ty zálohy na pojištění. Nerad bych se po pár měsících dozvěděl, že mám na SSZ manko, protože jsem sice vyplnil formulář, ale nepřiložil nějaký jiný formulář... Přiložím k tomu tedy kopii smlouvy. Díky.
IP zaznamenána

marcoo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 33
Čím doložit HPP při zakládání vedl. živnosti
« Odpověď #3 kdy: Červenec 17, 2009 »

Taky mám živnost jako vedlejší činnost a jediné co jsem udělal, tak tam zašel, paní mi dala formulář o tom, že za mne zaměstnavatel platí povinné poplatky (zdravotní, sociální atd) a bylo to během chvíle vyřízené. Jinak žádné speciální formuláře nevedou.
IP zaznamenána
Stran: [1]