Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Škrtání ve smlouvě?  (Přečteno 2952 krát)

rebb

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Škrtání ve smlouvě?
« kdy: Červen 26, 2009 »

Dobrý den,

obesílám emailem budoucí klienty smlouvou o spolupráci (smlouvu klienti standardně vyhotoví ve dvou kopiích, vyplní své údaje a zašlou obě kopie mně, následně já stvrdím podpisem, razítkem a jednu kopii jim posílám nazpět). Nyní mi smlouvy od klientů postupně chodí a já blbec jsem zjistil, že smlouva obsahuje cca dvě věty, které by tam neměly být. Nechci klienty zbytečně žádat o vymazání těchto dvou vět a poslání smluv opětovně, proto bych to rád vyřešil úhledným škrtnutím dvou vět propiskou do obou kopií smlouvy (jednu si ponechám, druhou odesílám nazpět). Je to možné, nebude pak možno smlouvu nějakým způsobem zpochybnit, že do ní bylo zasahováno \"ručně\"? Domnívám se, že nikoliv, protože obě strany budou mít stejné kopie smluv s totožným \"škrtnutím\"...

Upozorňuji jen, že se nejedná o \"závažné\" věty, které by nějak měnily spolupráci či její formu. Tudíž klienti nebudou mít problém s tím, že jsou tyto dvě věty škrtnuty.
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

rebb

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Škrtání ve smlouvě?
« Odpověď #1 kdy: Červen 26, 2009 »

Opravdu, prosím, nikdo neví?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Škrtání ve smlouvě?
« Odpověď #2 kdy: Červen 28, 2009 »

Smlouvy bych buď přepsala, nebo vyhotovila dodatek smlouvy. Ale nejsem právník.
IP zaznamenána

Český antiúředník

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 83
Škrtání ve smlouvě?
« Odpověď #3 kdy: Červen 29, 2009 »

1. na smlouvě nemusí být razítko (nemá žádný právní dopad - pokud se nejedná o tzv. kulaté razítko např. soudního tlumočníka či znalce)

2. něco podobného se mi stalo v bance, kde jsme také dodatečně měnili 1 větu, vyřešili jsme tak, že obě strany se podepsaly u odstavce (na boku listu), který jsme měnili

3. spíše bych se ale také přikláněl ke změně celé smlouvy - můžete přece klientovi poslat v obálce novou smlouvu a ofrankovanou obálku, klient pouze hodí obálku do schránky, nic ho to nebude stát
IP zaznamenána
Stran: [1]