Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DATUMY NA FAKTURÁCH  (Přečteno 2051 krát)

paf

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
DATUMY NA FAKTURÁCH
« kdy: Červen 15, 2009 »

Dobrý večer, vím, že o tomto tématu je zde hodně zodpovězených dotazů, ale bohužel mi není stále vše jasné a nevím, jestli faktury správně vystavuji. Jsem NEPLÁTCE daně, vedu DAŇOVOU EVIDENCI.
Mám internetový obchod, tzn. zákazník objedná zboží - já pošlu podklady k platbě - zákazník zaplatí - já vystavím fakturu a zároven odešlu s fakturou zboží.
Nejsou mi jasné datumy, já je píši následovně - DATUM VYSTAVENÍ FA je shodné s DATUMEM PŘIJETÍ PLATBY NA MŮJ ÚČET
                                                                     DATUM SPLATNOSTI FA je O PÁR DNÍ POZDĚJI NEŽ DATUM VYSTAVENÍ
                                                                     DATUM ODESLÁNÍ FA - uvedu PŘI ODESLÁNÍ ZBOŽÍ - je jedno jestli před nebo po datu SPLATN.?

Doufám, že jsem to napsala srozumitelně. Píšu ty datumy správně? Pokud NE, jak to napravit?

Děkuji moc za odpověd. Pavla
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DATUMY NA FAKTURÁCH
« Odpověď #1 kdy: Červen 16, 2009 »

Datum vystavení: můžete psát den, kdy přijmete platbu na účet (ale může být i dříve, nebo později, záleží vždy na sjednaných obchodních podmínkách)
Datum splatnosti: jestliže vystavujete fakturu až po přijetí platby, tak jako datum splatnosti uvádějte den, kdy jste platbu opravdu přijala.
Datum odeslání: je to jedno, hlavně aby to bylo až po dni vystavení:-)  Osobně bych datum odeslání na fakturu neuváděla.
IP zaznamenána
Stran: [1]