Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: doprovod k lékaři  (Přečteno 7467 krát)

mmartam

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 117
doprovod k lékaři
« kdy: Červen 15, 2009 »

Prosím Vás mám dotaz ohledně doprovodu dítěte.Je nějaká věková hranice dítěte,když matka dorovází dítě k lékaři?A v zaměstnání si bere paragraf?Jedná se o pracovnici,která si vzala paragraf a doprovázela 17.leté dítě?
Děkuji prosím kam přesunujete můj dotaz?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
doprovod k lékaři
« Odpověď #1 kdy: Červen 16, 2009 »

8. Doprovod

a) Pracovní volno k doprovodu rodinného příslušníka do zdravotnického zařízení k vyšetření nebo ošetření při náhlém onemocnění nebo úrazu a k předem stanovenému vyšetření, ošetření nebo léčení se poskytne jen jednomu z rodinných příslušníků na nezbytně nutnou dobu, nejvýše však na 1 den, byl-li doprovod nezbytný a uvedené úkony nebylo možno provést mimo pracovní dobu

1. s náhradou mzdy nebo platu, jde-li o doprovod manžela, druha nebo dítěte, jakož i rodiče a prarodiče zaměstnance nebo jeho manžela; má-li zaměstnanec nárok na ošetřovné z nemocenského pojištění, nepřísluší mu náhrada mzdy nebo platu,
2. bez náhrady mzdy nebo platu, jde-li o ostatní rodinné příslušníky.

b) Pracovní volno k doprovodu zdravotně postiženého dítěte do zařízení sociálních služeb nebo do školy nebo školského zařízení samostatně zřízených pro žáky se zdravotním postižením s internátním provozem a zpět se poskytne jen jednomu z rodinných příslušníků, a to s náhradou mzdy nebo platu na nezbytně nutnou dobu, nejvýše však na 6 pracovních dnů v kalendářním roce.
c) Pracovní volno k doprovodu dítěte do školského poradenského zařízení ke zjištění speciálních vzdělávacích potřeb dítěte se poskytne jen jednomu z rodinných příslušníků na nezbytně nutnou dobu bez náhrady mzdy nebo platu.

Nařízení vlády 590/2006
IP zaznamenána

mmartam

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 117
doprovod k lékaři
« Odpověď #2 kdy: Červen 16, 2009 »

Prosím Vás je to nějak omezené věkem dítěte do kolika let může matka doprovázet dítě k lékaři?Děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
doprovod k lékaři
« Odpověď #3 kdy: Červen 16, 2009 »

Netuším, ale řekla bych, že dítě je dítě do 18 roků, a pokud toho zaměstnanec nezneužívá často...
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
doprovod k lékaři
« Odpověď #4 kdy: Červen 16, 2009 »

Žádná věková hranice není, může doprovázet jakkoliv starého či mladého rodinného příslušníka. Důležité je, zda byl doprovod nezbytný a ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu (může potvrdit lékař na propustce).
IP zaznamenána

Zuzana11111

  • Host
doprovod k lékaři
« Odpověď #5 kdy: Březen 01, 2010 »

Přeji pěkný den,

chtěla jsem se zeptat, jak často může přinést zaměstnanec zaměstnavateli propustku od lékaře, že byl celý den jako doprovod.

Zajímá mě jak často, například jednou za měsic atd.

Děkuji za odpověd. Z.V.
IP zaznamenána
Stran: [1]