Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zálohová faktura  (Přečteno 6510 krát)

jindrik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Zálohová faktura
« kdy: Červen 13, 2009 »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na 2 věci.. jestli jsem neudělal něco špatně.

1.) Když jsem vystavil zálohovou fakturu v roce 2008 a konečnou fakturu budu vystavovat až v roce 2009, měl jsem výši zálohy uvést v příjmech za rok 2008? V příjmech jsem to neuvedl tak mi to teď vrtá hlavou.

2.) Při vystavení zálohové faktury jsem použil stejnou číselnou řadu jako pro normální faktury. Je to velký problém? Četl jsem, že by zálohové faktury měly mít svou vlastní řadu, jinde zase, že je to úplně jedno...  

V oblasti daní jsem naprosto ztracený a jelikož jsem ještě student tak nemám dost financí na to, abych si platil někoho kdo by to za mě dělal.. Proto se chci radši zavčasu ujistit jestli nedělám nějaké hrubé chyby.

Předem děkuji za odpověď, Jirka.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zálohová faktura
« Odpověď #1 kdy: Červen 13, 2009 »

1.) Záleží na tom, kdy vám byla zálohová faktura zaplacena. Pokud ještě v roce 2008, pak měla být v příjmech roku 2008.
2.) Je to jedno.
 Výše uvedené platí za předpokladu, že vedete daňovou evidenci, případně uplatňujete výdaje procentem z příjmů.
IP zaznamenána

jindrik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Zálohová faktura
« Odpověď #2 kdy: Červen 14, 2009 »

Moc Vám děkuji za odpověď.

U mé chyby v bodě 1 .. je možné to teď ještě nějak napravit? Poslat znovu?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zálohová faktura
« Odpověď #3 kdy: Červen 14, 2009 »

Je možné podat dodatečné daňové přiznání za rok 2008, ve kterém vše napravíte. V tom případě bude zapotřebí opravit i přehledy o příjmech a výdajích pro ZP a OSSZ.
Nebo nic nedělat a spolehnout se, že po dobu, kdy vám může být doměřena daň, nepřijde kontrola:-)
IP zaznamenána

aknelka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zálohová faktura
« Odpověď #4 kdy: Leden 16, 2010 »

Dobrý deň prosím o informáciu. Som OSVČ nie som platca DPH a naviac to mám ako vedľajšiu čiinosť popri materskej dovolenke.

1. Zákazník objedná u mňa tovar napr. v cene 2000 Kč. Tento tovar je na objednávku z UK. Ja mu vystavím zálohovú faktúru na plnú sumu 2000 Kč a následne tovar objednám. Keď sa pripíše platba tak v ten deň vystavím riadny doklad. Následne príde tovar a je v ňom všetko tak pošlem spolu s riadnym dokladom.
V prípade, že nie je všetko v tovare tak pošlem riadny doklad spolu s dobropisom na sumu za kt. som veci nedodala a na dobropise bude dátum keď som peniaze poukázala z môjho účtu. je to takto prosím správne?

2. Zákazník objedná u mňa tovar napr. v cene 2000 Kč. Tento tovar je na objednávku z UK. Ja mu vystavím zálohovú faktúru na polovičnú sumu, tzn.1000 Kč a následne objednám tovar. Ako postupovať v tomto prípade? Keď sa záloha pripíše tak vystavím riadny doklad na 1000 Kč, následne príde o 2 dni tovar, ja zistím že je tam všetko tak vystavím druhú zálohovú faktúru Na ďalších 1000 Kč a keď sa platba pripíše tak vystavím druhý daňový doklad?

Predom ďakujem za odpoveď.
IP zaznamenána
Stran: [1]