Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: DPH při prodeji zboží do jiných státu EU  (Přečteno 33952 krát)

kanic

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
DPH při prodeji zboží do jiných státu EU
« Odpověď #15 kdy: Říjen 08, 2012 »

Dobrý den.
Odskočil jsem k Vám pro radu a šel na to jako na domovském fóru. Omlouvám se.
Pokud by chtěl někdo radu ohledně lodí, plavby na lodi, jste zváni na server jachting.info,
kde Vám vždy rád(i) poradím(e).

Všechno dobré. Aleš
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPH při prodeji zboží do jiných státu EU
« Odpověď #16 kdy: Říjen 08, 2012 »

Dobrý den, Aleši. Proč a z čeho chcete platit DPH? Jestliže se měla platit nějaká daň při dovozu z USA do Chorvatska, tak už to zřejmě bude promlčené (a stejně by ji platil dovozce, nikoliv Vy). Samotná skutečnost, že Chorvatsko vstoupí do EU, nezakládá povinnost odvést DPH z veškerého majetku, který se nachází na jejich území.
IP zaznamenána

kanic

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
DPH při prodeji zboží do jiných státu EU
« Odpověď #17 kdy: Říjen 09, 2012 »

Děkuji Vám za odpověď, Zdeno.
Jestli ještě mohu k lodi, tedy byla dovezena do HR v r.1994 bývalým majitelem a zaregistrována v ČR. Jsme nuceni ji prodat. Kupci jsme řekli cenu, ten chce uvést ve smlouvě, že je DPH zaplaceno. A zjistili jsme, že není. Asi oprávněně se bojí, že by jej po něm mohl někdo v budoucnu chtít. Nechci jej poškodit, proto pátrám, jak to vlastně je. Tož tak.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPH při prodeji zboží do jiných státu EU
« Odpověď #18 kdy: Říjen 10, 2012 »

Nevím, proč by mělo být zaplaceno DPH a kdo by je mohl po kupci chtít. Nemůžete mu loď prodat prostřednictvím bazaru, který má zkušenosti s prodejem lodí?
IP zaznamenána

kanic

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
DPH při prodeji zboží do jiných státu EU
« Odpověď #19 kdy: Říjen 11, 2012 »

Pošlu mu odkaz na Vaše odpovědi. Věřím Vám. On si může dále pozjišťovat na vlastní pěst. S našimi bazary je to na levačku. Možná v zahraničí. Tam ale takové věci neřeší. Zvlášť u 27 let staré lodi. Řekl bych.
Děkuji Vám Zdeno za Vaše rady a čas. Pomohla jste mi. Jsem na jachting.info
IP zaznamenána

HHBBVV@seznam.cz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
DPH při prodeji zboží do jiných státu EU
« Odpověď #20 kdy: Říjen 12, 2012 »

Dobrý den.
Jsem neplátce DPH a mám zájem o prodej vlastních ručně vyráběných dekorativních výrobků v EU.Prosím o sdělení,zda je to možné co mě může při nabízení zboží čekat ohledně DPH.
Děkuji, Vincent
IP zaznamenána

Anna7

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
DPH při prodeji zboží do jiných státu EU
« Odpověď #21 kdy: Říjen 31, 2012 »

Hezký den, byli jsme pozváni na jednorázovou prodejní akci v členské zemi EU. Jsme plátci DPH a na této akci budeme prodávat své výrobky koncovým zákazníkům (neplátcům DPH). Nevystavujeme se nějakému daňovému riziku v této zemi, případně nějaké povinné registraci před prodejem? FÚ nám pouze sdělil, že danit (DPH) máme v ČR.
IP zaznamenána

Jakub85

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
DPH při prodeji zboží do jiných státu EU
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 04, 2012 »

Dobrý den,Také bych potřeboval poradit jsem osvč vedlejší činnost mám možnost nakupovat zboží od Belgické firmy se zastoupením v Čr znaméná to pro mě přihlásit se jako plátce?děkuji za rady
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPH při prodeji zboží do jiných státu EU
« Odpověď #23 kdy: Prosinec 04, 2012 »

Ne, při nákupu zboží se nemusíte přihlásit jako plátce DPH. Pokud je belgická firma registrovaná k DPH u nás, tak je to stejné, jako kdybyste nakupoval od české firmy. Pokud není registrovaná a dodávala by vám zboží pod belgickým DIČ, tak byste se stal plátcem DPH, až kdyby cena nakoupeného zboží přesáhla 326.000,- Kč za kalendářní rok.
IP zaznamenána

newbie

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
DPH při prodeji zboží do jiných státu EU
« Odpověď #24 kdy: Prosinec 06, 2012 »

Dobrý den, odpověď na můj problém jsem zde zřejmě našel, děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPH při prodeji zboží do jiných státu EU
« Odpověď #25 kdy: Prosinec 09, 2012 »

Dodavatel by měl fakturovat bez daně. Vy z částky 100 přiznáte DPH (ř. 3 nebo 4 přiznání) a zároveň si ve stejné výši uplatníte nárok na odpočet (ř. 43 nebo 44).

Při prodeji zboží pak odvedete DPH stejně, jako kdybyste prodával zboží nakoupené od českého dodavatele.
IP zaznamenána

Dandova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
DPH při prodeji zboží do jiných státu EU
« Odpověď #26 kdy: Prosinec 28, 2012 »

Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Firma, plátce DPh postavila dům a nyní ho prodává, v tom samém roce. Prodej není sovobozen od DPH. Prodává ho manželům ze Slovenska, soukromým osobám. Oni se nechali od 19.12. zregistrovat k DPH v Čechách, kde mají i přechodné bydliště, toto bydliště mají i na registraci k DPH.
Jak napsat fakturu? Výsledná cena na faktuře bude cena včetně DPH? Datum vystavení před jejich registrací k DPH? Na faktuře bude jejich bydliště v SR nebo přechodné bydliště v ČR, které je ja registraci k DPH? Děkuji.
IP zaznamenána

mišpulín

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 36
DPH při prodeji zboží do jiných státu EU
« Odpověď #27 kdy: Únor 06, 2013 »

Dobrý den, potřebuji se jen ujistit. Pokud mám vystavenou fakturu do EU 31.1.2013, ale doklad potvrzený přepravcem je 1.2.2013 a skutečně byli výrobky i 1.2.2013 odvezeny z našeho skladu, tak je datem uskutečnění do přiznání k DPH 1.2.2013? A ještě ohledně údajů pro Intrastat tam je to asi jasné dle odvozu tedy až únor 2013.
Děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

Radek1980

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
DPH při prodeji zboží do jiných státu EU
« Odpověď #28 kdy: Únor 07, 2013 »

Dobrý den,

vlastní internetový obchod v ČR. Zboží nakupujeme v tuzemsku i v zahraničí. Rádi bychom s prodejem expandovali na Slovensko. V současnosti máme Slovenského dodavatele, který souhlasí, že zboží bude Slovenským zákazníkům z našeho eshopu odesílat přímo ze Slovenského skladu. Zde nám však vzniká problém při Dph. Dosud nám zboží zasílají do ČR a neúčtují DPH protože se jedná o mezinárodní obchod (zboží fyzicky opustí Slovensko). Můžete mi prosím poradit, jak se účtuje v této situaci Dph ? Dodavatel nám zřejmě musí Dph naučtovat, nejedná se z jeho strany o export zboží. Musíme se tedy přihlásit k Dph na Slovensku a mít zde i pobočku firmy ? Předem děkuji za Vaší odpověď. Radek
IP zaznamenána

JPC2

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
DPH při prodeji zboží do jiných státu EU
« Odpověď #29 kdy: Únor 12, 2013 »

Dobrý den, chtěl bych prodat pivo do Itálie. Jsem plátce DPH, tak jako odběratel v Itálie. Nejsem však výrobce piva a proto bych chtěl vědět jak mám postupvat ve vztahu k DPH?? Pokud se nemýlím, tak pivo nakoupím v ČR od pivovaru včetně DPH, následně vyřídím papíry pro vývoz a prodám pivo do Itaálie již bez DPH, předám potvrzení finančnímu úřadu, že jsem nakoupil pivo v ČR a následně ho vyvezl do Itálie a bude žádat navrácení zaplaceného DPH. Je toto správná úvaha?? Děkuji za rady.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]