Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH práce v Německu  (Přečteno 3140 krát)

marie 58

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPH práce v Německu
« kdy: Únor 06, 2012 »

Prosím o radu. OSVČ neplátce DPH prováděl stavební práce na nemovitosti v Německu pro německého plátce DPH. Vyplynuly pro něj nějaké povinnosti k DPH u nás? Jaké budou postihy FÚ, pokud tyto povinnosti nesplnil?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
DPH práce v Německu
« Odpověď #1 kdy: Únor 06, 2012 »

U nás mu nevyplynuly žádné povinnosti k DPH.
IP zaznamenána

marie 58

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPH práce v Německu
« Odpověď #2 kdy: Únor 06, 2012 »

Potěšila jste mě, ale jak si potom mám vykládat §94, odst. 2 11). Nerozumím tomu. Neměl se registrovat k dani a podat souhrnné hlášení?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
DPH práce v Německu
« Odpověď #3 kdy: Únor 06, 2012 »

§ 94/11 ZDPH říká toto:

(11) Osoba povinná k dani se sídlem nebo místem podnikání v tuzemsku, která poskytuje služby s místem plnění v jiném členském státě podle § 9 odst. 1, se stává plátcem dnem poskytnutí těchto služeb, pokud povinnost přiznat a zaplatit daň vzniká příjemci služby.

Vy sice poskytujete služby s místem plnění v jiném členském státě, ale místo plnění nebylo určeno podle § 9 odst. 1, nýbrž podle § 10 ZDPH.
IP zaznamenána

Evrly

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
DPH práce v Německu
« Odpověď #4 kdy: Únor 12, 2013 »

Dobrý večer Vážená paní Zdeno, po delší odmlce se na Vás opět obracím s prosbou o pomoc. Známý OSČV dělá zednické práce v Německu, fakturuje personální agentuře v Německu za vykonané práce , uvádí jenom počet odpracovaných hodin a částku. Logicky my z toho vyplynulo , že by se měl v ČR zaevidovat k DPH a podávat taky souhrnné hlášení.   V předešlém příspěvku ale uvádíte, že místo plnění bylo ale určeno dle § 10 ZDPH (protože to dělá na nemovitosti v Německu) který říká toto :
Místem plnění při poskytnutí služby vztahující se k nemovitosti, včetně služby znalce, odhadce a realitní kanceláře, služby ubytovací, udělení práv na užívání nemovitosti a služby při přípravě a koordinaci stavebních prací, jako jsou služby architekta a stavebního dozoru, je místo, kde se nemovitost nachází.(v tomto jsem se již úplně stratila) tady bych ale taky rozuměla tomu tak že místo plnění je v Německu?nebo jsem již tolik začtená do zákonu že jsem stratila  pointu.Můžete my to prosím osvětlit? Má se tedy evidovat k dph či nikoli? Mate mě tam ještě i to že to vystavuje agentuře, která je plátcem dph v Německu .
Taky mu poslali k podpisu papír který se jemnuje : OSVOBOZENÍ OD DAŃOVÉ SRÁŽKY PŘI STAVEBNÍ ČINNOSTI což předpokládám se vztahuje k dani z příjmů tady v čr aby se zamezilo dvojitému zdanění?Nevím už jsem se v tom zamotala úplně a nevím se vymotat ze zákonů velmi Vás prosím o radu. Moc předem děkuji za Vaší radu a přeji hezký zbytek týdne
S pozdravem
Eva
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
DPH práce v Německu
« Odpověď #5 kdy: Únor 13, 2013 »

Dobrý večer, paní Evo.

Pokud provádí práce na nemovitosti (a je jedno, komu je fakturuje), tak je místo plnění v tom státě, na jehož území se nemovitost nachází, v tomto případě v Německu. Jestliže poskytuje službu podle § 10 ZDPH (nikoliv podle § 9/1), tak mu v tuzemsku nevzniká povinnost registrace. Poskytnutí služeb se mu nezapočítá ani do obratu 1 mil. Kč.

Další záležitosti, tedy případná povinná registrace k DPH v Německu, nebo daňové srážky při stavební činnosti (nevím, co to je), se řídí německými zákony, které, bohužel, neznám.  Pokud by se musel registrovat jako německý plátce, tak by jen snad agentura na tuto povinnost upozornila.
IP zaznamenána
Stran: [1]