Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Domaci vyuka  (Přečteno 2224 krát)

Aaaron

 • Newbie
 • *
 • Příspěvků: 8
Domaci vyuka
« kdy: Červen 01, 2009 »

Chtel bych si zacit privydelavat individualni domaci vyukou ruznych pocitacovych programu (Photoshop apod.). A rad bych se zeptal, co je k tomu treba? Staci zivnostak? Dekuji za odpoved.
IP zaznamenána

Zdena

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Příspěvků: 15047
Domaci vyuka
« Odpověď #1 kdy: Červen 03, 2009 »

Stačí živnost volná, obor č. 72 Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti.
IP zaznamenána

MD_PD

 • Newbie
 • *
 • Příspěvků: 2
Domaci vyuka
« Odpověď #2 kdy: Září 27, 2010 »

Hezký den,chtěla bych se zaptat,zda mi tato volná živnost postačuje také na hlídání dětí-věk 3-6let počet asi 10dětí,pokud je to možné,budu ráda,když mi poradíte také,jaké podmínky prosorové jsou pro tuto činnost.dakuji.
IP zaznamenána

Zdena

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Příspěvků: 15047
Domaci vyuka
« Odpověď #3 kdy: Září 27, 2010 »

Pokud jde o výchovu dětí starších 3 let, pak tento obor stačí. Pro vaši informaci níže kopíruji obsahovou náplň oboru. Podmínky pro provozovnu by vám měli sdělit buď na živnostenském úřadě, informace by se daly zjistit na stavebním úřadě (potřeba případné rekolaudace) a na hygienické stanici.

72. Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti
Výchova dětí nad tři roky věku v předškolních zařízeních, výuka v soukromých školách a zařízeních sloužících odbornému vzdělávání, pokud tato nejsou zařazena do rejstříku škol a školských zařízení. Jiná mimoškolní výchova a vzdělávání, doučování žáků a studentů, výchovně vzdělávací činnost na dětských táborech a jiných zotavovacích akcích, zejména vedení těchto akcí, zajišťování výchovných, relaxačních a vzdělávacích programů pro účastníky těchto akcí, dohled nad dětmi a podobně. Výuka jazyků, případně znakové řeči, výuka hry na hudební nástroj, výtvarného umění (malířství, sochařství, umělecké fotografie a podobně), baletu, uměleckého tance, herectví, mimického projevu a podobně. Společenská výchova a s ní spojená výuka společenského tance. Pořádání odborných kurzů blíže specifikovaných (například výpočetní techniky, šití, vaření, pěstování rostlin) a pořádání seminářů a školení v různých oblastech, zejména organizační zajištění kurzů a školení, zajištění prostor pro konání akce, příprava materiálů a podkladů pro školení, zajištění lektorů a vlastní lektorská činnost. Kondiční a zdokonalovací výcvik držitelů řidičského oprávnění, zdokonalování odborné způsobilosti řidičů. Výuka obsluhy a řízení technických zařízení sloužících pro různé účely (výtahů, zdvižných vozíků, lyžařských vleků a dalších technických zařízení). Výuka řízení sportovních létajících zařízení. Obsahem činnosti není výchova a vzdělávání ve školách, předškolních a školských zařízeních zařazených do rejstříku škol a školských zařízení, vzdělávání v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech a programech celoživotního vzdělávání podle jiného právního předpisu. Obsahem činnosti dále není dohled nad dětmi v rodinách, zprostředkování ani prodej zájezdů, poskytování hostinské činnosti, ubytovacích služeb, ani pořádání kurzů a školení subjekty zřízenými za tím účelem podle jiných právních předpisů, výcvik střelby ze zbraní, výuka řízení motorových vozidel, letadel, poskytování tělovýchovných a sportovních služeb, pořádání kurzů a školení podle jiných předpisů školami a školskými zařízeními zařazenými do rejstříku škol a školských zařízení. Obsahem činnosti rovněž není zaškolení obsluhy technického zařízení jeho výrobcem v souvislosti s uvedením zařízení do provozu, výuka obsluhy technických zařízení provozovaná ve školách a školských zařízeních zařazených do rejstříku škol a školských zařízení.
IP zaznamenána
Stran: [1]