Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: OSVČ na PPM a přechod na rodičák a zalohy na ZP, SP  (Přečteno 1638 krát)

emcak

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

Dobry den, chtela bych se zeptat jak je to v pripade, kdy jsem OSVC momentalne pobiram PPM a budu koncem roku prechazet na rodicak, jaka vyse zaloh se plati na ZP a SP. Momentalne platim ZP z prehledu za rok 2008 a SP neplatim, pred nastupem na PPM jsem jako hlavni OSVC platila tech 1720. Dekuji e.
IP zaznamenána

jitu26

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
OSVČ na PPM a přechod na rodičák a zalohy na ZP, SP
« Odpověď #1 kdy: Listopad 16, 2009 »

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda mám nárok na ppm když nepodnikám a jsem vedená na úp.Teď jsem ve 26.týdnu těhotenství rizikovém.Podpora mi už nechodí,sociálka mě poslala na ossz.První mateřskou jsem měl tři roky po skončení jsem dostala výpověď dohodou a za měsíc jsem otěhotněla.Děkuji za odpověď  jituhola@seznam.cz
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
OSVČ na PPM a přechod na rodičák a zalohy na ZP, SP
« Odpověď #3 kdy: Listopad 21, 2009 »

Citace: emcak
Dobry den, chtela bych se zeptat jak je to v pripade, kdy jsem OSVC momentalne pobiram PPM a budu koncem roku prechazet na rodicak, jaka vyse zaloh se plati na ZP a SP. Momentalne platim ZP z prehledu za rok 2008 a SP neplatim, pred nastupem na PPM jsem jako hlavni OSVC platila tech 1720. Dekuji e.
Měla byste platit zálohy vypočítané podle posledního přehledu, je ale možné požádat o snížení záloh. Informujte se u své ZP a na OSSZ.
IP zaznamenána
Stran: [1]