Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: up a dpp  (Přečteno 2462 krát)

mmartam

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 117
up a dpp
« kdy: Květen 21, 2009 »

Dobrý den,mám dotaz maminka vlastní second hand.Já jsem na ˇUP .Může mě zaměstan maminka ,abych zůstala i nadále na úUP na DPP?Děkuji
prosím Vás má se maminka přihlásit na Fú jako plátce zvláštní sazbou nebo ze závielé činnosti.předpokládám,že mlj výdělek bude cca 4000,-kč?Mám podepisovat prohlášení k dani-co to pro mne znamená?A zákonné pojištění?
Co je prosím Vás vyhodnějssí v případě,že jsem na UP.Podepsat prohlášení k dani nebo nepodepsat?
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
up a dpp
« Odpověď #1 kdy: Květen 25, 2009 »

Maminka s vámi může uzavřít DoPP za těchto podmínek:
- vaše měsíční odměna nepřesáhne polovinu minimální mzdy (4.000,- Kč)
- do 8 kalendářních dnů od uzavření DoPP oznámíte tuto skutečnost úřadu práce
- každý měsíc budete na ÚP dávat potvrzení o výši odměny, mají na to své formuláře

Pokud u maminky podepíšete prohlášení k dani, tak dostanete celou odměnu v čistém - sleva na poplatníka bohatě pokryje daň z příjmů.
IP zaznamenána

mmartam

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 117
up a dpp
« Odpověď #2 kdy: Květen 26, 2009 »

Děkuji,rposím Vás jen poslední dotaz je lepší pro mne podepsat prohlášení k dani?Můžu to podepsat i když jsem na ÚP-při této měsíční odměně?Budu muset podávat DPFO?Děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
up a dpp
« Odpověď #3 kdy: Květen 26, 2009 »

No jejej, jen pěkně prohlášení poplatníka podepište. Pokud nepodepíšete, zaplatíte z 4 tisíc hrubého daň ve výši Kč 600,- pokud podepíšete, žádná daň se nekoná, neboť uplatníte každý měsíc na sebe základní nezdanitelnou částku Kč 2070,-. A šest set je šest set. Z dohody o provedení práce se soc ani zdr neodvádí, takže ty 4 tisíce dostanete celé. I při vedení v registru uchazečů o práci na ÚP můžete prohlášení podepsat, za předpokladu, že nemáte podepsáno někde jinde u jiné dohody. J.
IP zaznamenána

mmartam

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 117
up a dpp
« Odpověď #4 kdy: Červen 16, 2009 »

prosím Vás musí mě maminka někde hlásit,myslím tím sociálka  zdravotní pojiš´tovna?myslím jen,že na FÚ se musí ona nahlásit jako plátce zvláštní sazbou a na koperativu také?Děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
up a dpp
« Odpověď #5 kdy: Červen 16, 2009 »


Pokud se stále bavíme o dohodě o provedení práce, sociální ani zdravotní se neodvádí a není tedy potřeba se hlásit.
Maminka se musí na finančím  úřadu zaregistrovat jako plátce daně fyzických osob ze závislé činnosti a správně taky jak píšete na kooperativě.    
IP zaznamenána
Stran: [1]