Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Příjem ze sázení  (Přečteno 3376 krát)

Keert

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Příjem ze sázení
« kdy: Květen 19, 2009 »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat ohledně sázení po internetu. Např. Bwin.com , sázky na sportovní zápasy apod. V případě pravidlených výher, převyšujících např. 100tis ročně.......je nutné tyto částky danit? Jedná se o zahraniční společnost, která nemá sídlo v ČR. Výhry převede na bankovní účet výherce. Takže např. mně příjde výhra ze zahraničí na můj český bankovní účet už převedená na koruny. Trvalé bydliště mám samozřejmě také vČR. Jak je to v tomto případě? Je nutné danit?

Děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15018
Příjem ze sázení
« Odpověď #1 kdy: Květen 24, 2009 »

Při zdaňování výher z loterií, sázek a podobných her se postupujte podle § 10, odst. 3, písmene b).
Výhry ze sázek, které provozuje subjekt, který nemá povolení ke své činnosti na území evropského hospodářského prostoru (členské státy EU + Norsko, Island a Lichtenštejnsko), budou podléhat zdanění.
Výhry ze sázek, které zahraniční společnost provozuje na základě povolení (u nás je to zákon o loteriích a jiných podobných hrách), vydaného v ČR, nebo v některé zemi, která patří do evropského hosp. prostoru, jsou osvobozené od daně z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]