Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Kontakt na webu  (Přečteno 3923 krát)

Rop

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Kontakt na webu
« kdy: Květen 04, 2008 »

Ještě bych měl malou připomínku k webu. Dle § 13a obchodního zákoníku musí být na webu podnikatele:
firmu, jméno nebo název
sídlo nebo místo podnikání

Podnikatelé zapsaní v obchodním rejstříku jsou navíc povinni uvádět údaje o zápisu v obchodním rejstříku včetně spisové značky.
Podnikatelé nezapsaní v obchodním rejstříku jsou navíc povinni uvádět údaje o zápisu v jiné evidenci.

Proto by bylo vhodné dopsat větu:
Kód: [Vybrat]
Podnikatel je zapsán do živnostenského rejstříku vedeného na magistrátu města Brna.Jo a taky ve větě: \"Stránky píše Mgr. Jana Konečná, Glinkova 17, 623 00 Brno, IČO: 40971902, od roku 1994 účetní a daňová poradkyně.\" si škrtněte to \"daňová\" neboť od 1. 9. 2006 máte přerušenou činnost daňového poradce :-)
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Kontakt na webu
« Odpověď #1 kdy: Květen 05, 2008 »

Ten odkaz na zápis v živnostenském rejstříku - to jsem nevěděla, podívám se na to.
Daňová poradkyně jsem pořád, přerušila jsem činnost, a v té době nemohu odkládat daňová přiznání a poskytovat za úplatu daňové poradenství (to také nedělám). Raději to ale v kontaktu uvedu.
Jinak - moc díky za připomínky.
IP zaznamenána

Český antiúředník

  • Host
Kontakt na webu
« Odpověď #2 kdy: Květen 05, 2008 »

Rope, web Jakpodnikat přece není firemní prezentace paní Jany. Proč by se na něj měl vztahovat obchodní zákoník?

Z webu je dostatečně patrné, že jde o soukromou nekomerční aktivitu fyzické osoby (shodou okolností podnikatelky), ale nikde tam není nabídka služeb/zboží, ceník, obchodní podmínky, apod. - nejde tedy o firemní web.

Když píšu milostný dopis, tak na něj přece taky nebudu cpát IČ a DIČ, jenom proto, že mám živnosťák :-)
IP zaznamenána

Rop

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Kontakt na webu
« Odpověď #3 kdy: Květen 12, 2008 »

No ona takováto prezentace je velkou reklamou pro podnikatele ... a pokud tam už cpu to IČ tak tam musím narvat i údaj o zápisu do ŽR. :-)
IP zaznamenána

Jarmila

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 36
Kontakt na webu
« Odpověď #4 kdy: Březen 13, 2009 »

Rope bereš to jako konkurenci, pro superfórum? Proč ten urážlivý tón, tady to je pro odborné rady a ne osobní pře
IP zaznamenána
Stran: [1]