Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: faktura  (Přečteno 5195 krát)

jakub.rychetsky

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
faktura
« kdy: Březen 04, 2008 »

mám několik nejasností ohledně faktury...nejsem plátce DPH
má na faktuře být - daňový doklad? někde se píše že nemusí, teď jsem se někde dočetl že to tam nesmí být...a co datum zdanitelného plnění, a DIČ?
A pokud fakturu přijímám, tedy pokud přijímám plný daňový doklad, má tam být moje DIČ???
Díky
Jakub Rychetský
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14835
faktura
« Odpověď #1 kdy: Březen 04, 2008 »

Název daňový doklad na fakturu nepište (daňové doklady vystavují plátci DPH), datum zdanitelného plnění také ne - žádné jste neuskutečnil. DIČ můžete na fakturu napsat, ale bude tam navíc.
Pokud přijímáte běžný daňový doklad, tak na něm nemusí být vaše DIČ, protože nejste plátcem DPH.
IP zaznamenána

jakub.rychetsky

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
faktura
« Odpověď #2 kdy: Březen 04, 2008 »

děkuji, koukám že se to tu řeší i jiném tématu, pokud fakturu přijímáma částka je nad 10 000 tak a nejsem plátce tam nemusí být ani IČ???
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14835
faktura
« Odpověď #3 kdy: Březen 05, 2008 »

IČ se na fakturách uvádí.
IP zaznamenána

petra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
faktura
« Odpověď #4 kdy: Březen 08, 2008 »

Mám ještě jednu otákzku týkající se faktur. Pokud vystavuji fakturu mám povinnost uvádět kým mi byl vydán ŽL nebo se tento údaj týká jen osob vedených v obchodním rejstříku? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14835
faktura
« Odpověď #5 kdy: Březen 09, 2008 »

Povinnost uvádění údajů o registraci se týká i podnikatelů, evidovaných v rejstříku živnostenského podnikání, případně v jiných evidencích. Vyplývá z § 13 a obchodního zákoníku:

                                       § 13a  Obchodní listiny
(1) Každý podnikatel je povinen na všech objednávkách, obchodních dopisech, fakturách, smlouvách a v rámci informací zpřístupňovaných veřejnosti prostřednictvím dálkového přístupu (dále jen \"internetové stránky\") uvádět údaj o své firmě, jménu nebo názvu, sídle nebo místu podnikání a identifikačním čísle; podnikatelé zapsaní v obchodním rejstříku též údaj o tomto zápisu, včetně spisové značky, a podnikatelé nezapsaní v obchodním rejstříku též údaj o zápisu do jiné evidence, v níž jsou zapsáni.
IP zaznamenána

petra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
faktura
« Odpověď #6 kdy: Březen 10, 2008 »

Citace: Zdena
Povinnost uvádění údajů o registraci se týká i podnikatelů, evidovaných v rejstříku živnostenského podnikání, případně v jiných evidencích. Vyplývá z § 13 a obchodního zákoníku:

                                       § 13a  Obchodní listiny
(1) Každý podnikatel je povinen na všech objednávkách, obchodních dopisech, fakturách, smlouvách a v rámci informací zpřístupňovaných veřejnosti prostřednictvím dálkového přístupu (dále jen \"internetové stránky\") uvádět údaj o své firmě, jménu nebo názvu, sídle nebo místu podnikání a identifikačním čísle; podnikatelé zapsaní v obchodním rejstříku též údaj o tomto zápisu, včetně spisové značky, a podnikatelé nezapsaní v obchodním rejstříku též údaj o zápisu do jiné evidence, v níž jsou zapsáni.
moc děkuji za odpověd, konečně v tom mám jasno
IP zaznamenána
Stran: [1]