Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPP  (Přečteno 2642 krát)

JP

  • Host
DPP
« kdy: Únor 29, 2008 »

Podle zákoníku práce (viz výňatek dole § 75) si myslím, že člověk pracující na základě DPP, jich může sjednat v průběhu roku u různých zaměstnavatelů několik - každou na 150 hodin, je to tak?
Děkuji za odpověď a přeji všem \"klidný březen\".

\"ČÁST TŘETÍ
DOHODY O PRACÍCH KONANÝCH MIMO PRACOVNÍ POMĚR
§ 74
Obecné ustanovení
(1) Zaměstnavatel má zajišťovat plnění svých úkolů především zaměstnanci v pracovním poměru.
(2) V dohodách o pracích konaných mimo pracovní poměr není zaměstnavatel povinen rozvrhnout zaměstnanci pracovní dobu.

§ 75
Dohoda o provedení práce
Rozsah práce, na který se dohoda o provedení práce uzavírá, nesmí být větší než 150 hodin v kalendářním roce. Do rozsahu práce se započítává také doba práce konaná zaměstnancem pro zaměstnavatele v témže kalendářním roce na základě jiné dohody o provedení práce.\"
IP zaznamenána

petra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
DPP
« Odpověď #1 kdy: Únor 29, 2008 »

Ano je to tak, DPP můžete mít několik, každou na max. 150 hodin. zaměstnavatelé o sobě navzájem nemusí vědet.
IP zaznamenána
Stran: [1]