Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Sdružení fyzických osob  (Přečteno 2271 krát)

ZuzanaP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 26
Sdružení fyzických osob
« kdy: Březen 27, 2009 »

Dobrý den, prosím o radu, pokud bude jasný můj dotaz. Dvě fyz. osoby, které mají založ. sdružení a vedou daňovou evidenci, dělí tedy příjmy, výdaje,... na půl. Je pravda že v daňovém přiznání jednoho z nich budou v Přiloze č. 1, řádek 101,102,104 celkové částky (příjmy a výdaje za oba ). Řádky 107, 108,... už budou odpovídat 50%. Druhý z nich bude mít ř. 101,102,104 už půlené a ř. 107-112 nevyplní? Samozřejmě budou mít v též příloze v tabulce F údaje o účastnících sdružení. Děkuji předem za pomoc.
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
Sdružení fyzických osob
« Odpověď #1 kdy: Březen 27, 2009 »

Dobrý den, zpracovávám daňovou evidenci sdružení už od roku 2000 a vždy jsem psala do přiznání jenom poměrnou část příjmů a výdajů dle smlouvy o sdružení a informaci o účastnících sdružení do tabulky F. Takže jenom 50% pro oba účastníky. Řádky 107-110 jsou pro spolupracující osoby, a to nejsou účastníci sdružení fyzických osob. Tabulku D vyplňuji již také poměrnou částí. Zatím jsem měla kontrolu jenom na rok 2005 a byla v pořádku. Mám na zpracování daňových přiznání samostatnou tabulku, kde si vše rozdělím podle poměrů dle smlouvy a pak podle toho vyplňuji přiznání.
IP zaznamenána

ZuzanaP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 26
Sdružení fyzických osob
« Odpověď #2 kdy: Březen 27, 2009 »

Děkuji mnohokrát za radu, přišlo mi divné, co mi bylo řečeno ....
IP zaznamenána
Stran: [1]