Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: roční zúčtování  (Přečteno 9086 krát)

slunecnice

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
roční zúčtování
« Odpověď #15 kdy: Únor 28, 2012 »

Jenže zaměstnanec mi říkal, že druhý zaměstnavatel mu letos žádné Potvrzení nevystaví.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
roční zúčtování
« Odpověď #16 kdy: Únor 28, 2012 »

Proč? Jakou dohodu má?
IP zaznamenána

slunecnice

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
roční zúčtování
« Odpověď #17 kdy: Únor 28, 2012 »

Abych řekla pravdu, netuším! Musím to ještě vše vyzjistit. Když nebude mít žádné potvrzení mám to brát tak, jako že má pouze jedno zaměstnání a udělat mu vyúčtování já? Do jakého datumu se toto vyúčtování musí podat na FU? Moc děkuji!
IP zaznamenána

anoela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
roční zúčtování
« Odpověď #18 kdy: Leden 29, 2014 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat letos poprvé dělám zaměstnancům roční zúčtování v programu my to tedy píše formulář jako výpočet daně a daňového zvýhodnění je to tedy totéž? u jednoho my vyšlo doplatek na daňovém bonusu 120Kč to mu dám pak do výplaty a snížím o to další zálohy na daň? u druhého my vyšlo na řádku 22 přeplatek 8340Kč a to protože nastupoval 2.5. a do té doby byl na úřadu práce takže tam se doplací za ty měsíce sleva na poplatníka tzn.i když byl na úřadu práce tak mu dám za celý rok tu slevu na poplatníka? a zase ten přeplatek mu vrátím a odečtu si pak z dalších záloh v dalších měsících? je to to tak dobře? a pak jak se podává na FU vyúčtování daně z příjmu ze ZČ tam mi to vyšlo 0 tam už nefigurují nikde ty přeplatky a bonusy o kterých píšu výše ty se tam budou psát pak až do dalšího vyúčtování za rok 2014? Děkuji moc za info
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
roční zúčtování
« Odpověď #19 kdy: Leden 30, 2014 »

Dobrý den,

ano, doplatky na daň.bonusu a přeplatky na dani vyplatíte zaměstnancům a o tyto vyplacené částky budete snižovat odvod daně FÚ ( buď jednorázově nebo postupně měsíčně, podle toho jak Vám vychází měsíční povinnost odvodů). Slevu na poplatníka dáte vždy celou( i když byl na ÚP).

Tyto částky se ve Vyúčtování...... projeví příští rok, tj. ve Vyučtování za rok 2014.
IP zaznamenána

anoela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
roční zúčtování
« Odpověď #20 kdy: Leden 30, 2014 »

Děkuji moc za upřesnění :-)
IP zaznamenána

anoela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
roční zúčtování
« Odpověď #21 kdy: Leden 31, 2014 »

a přeci jen ještě bych měla dotaz,když si zaměstnanec za rok 2012 měl povinnost podat daňové přiznání tím pádem sem mu nedělala roční zůčtování,ale v přiznání ze ZČ za ten rok 2012 mi vyšel vyplacený bonus, protože za čtyři měsíce co dostával výplatu u nás  tak tam měl vyplácen bonus tzn. že v přiznání ze ZČ za rok 2013 bych měla tu částku napsat jako do vyplacených bonusu za předchozí období i když je tam uvedené dle ročního zúčtování, které sem mu nedělala nebo se tam nebude psát nic?  ještě mi toto vrtá hlavou...děkuji předem za odpovědi
IP zaznamenána

paf

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
roční zúčtování
« Odpověď #22 kdy: Únor 05, 2014 »

Dobrý den,

známá zaměstnancem a nyní je na rodičovské dovolené a v roce 2013 ještě byla po část měsíce ledna na mateřské dovolené, také měla zisk z podnájmu, chtěla bych se zeptat, zda podepisuje prohlášení na rok 2014 (včetně uplatnění slevy na poplatníka a nebo tu slevu na poplatníka uplatnit nemůže, když je na RD? Předpokládám, že ano. Daňové přiznání si musí podat sama? Jaké příjmy tam uvede kromě toho nájmu, předpokládám, že potřebuje příjmy od zaměstnavatele, i když žádné neměla a také potvrzení z ÚP o tom, že pobírala rodičovský příspěvek. Dále jsem se chtěla zeptat, co všechno by si mohla dát do výdajů u toho nájmu?

Děkuji moc za objasnění.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]