Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH-koeficient-vypořádání na konci roku  (Přečteno 7374 krát)

Ivana

  • Host

Dobrý den, jsem z toho úplně blbá, prosím o radu. Zjistila jsem, že i když OSVČ (čtvrtletní plátce DPH) pronajímá soukromě byt, musí tyto příjmy uvést do přiznání k DPH. Musím podat dodatečné přiznání. Tedy do řádku 530 napíšu ten příjem 19500 Kč. (Příjmy má jen za 4 čtvrtletí 2007)Koeficient mi vyšel 1.
Nevím, jaké kolonky vyplnit dále. Jde o poslední čtvrtletí, tedy musím provést vypořádání. Ale nevím jak. U řádku 550 je psané, že se použije údaj z řádku 380, ale tam nemám nic, co tam má být? Přece ten byt, který pronajímám, není v obchodním majetku, nemám žádné výdaje v daňové evidenci za r.2007 z toho pronájmu.
Prosím o vysvětlení polopatě, jsem úplně blbá. Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPH-koeficient-vypořádání na konci roku
« Odpověď #1 kdy: Únor 27, 2008 »

A bude vůbec nutné počítat koeficient? Počítá se v případě, že na vstupu uplatňujete DPH (což zřejmě neděláte), která se vztahuje jak vašim zdanitelným plněním, tak i k plnění osvobozeným. Například byt v budově, kterou používáte pro svá zdanitelná plnění, můžete v ní mít nájemce, kterým účtujete DPH z nájmu a máte centrální dodávky tepla - asi neumíte přesně rozlišit, jaká část uplatněné DPH se vztahuje ke zdanitelným a osvobozeným plněním. Uplatníte tedy celou DPH a na konci roku, když už znáte poměr mezi zdanitelnými a osvobozenými plněními, pokrátíte v tomto poměru i uplatněnou DPH.
IP zaznamenána

Ivana

  • Host
DPH-koeficient-vypořádání na konci roku
« Odpověď #2 kdy: Únor 28, 2008 »

Mockrát děkuji, paní Zdeno. Takže vyplňuji jen ten řádek 530, jinak už nevyplňuji nic ani na konci roku? Jen ten řádek 530? Chápu to dobře? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPH-koeficient-vypořádání na konci roku
« Odpověď #3 kdy: Únor 28, 2008 »

Ano chápete to dobře. Jenom ten řádek 530 a už nic jiného, ani na konci roku:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]