Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Porušení registrační povinnosti  (Přečteno 3791 krát)

Majka

  • Host
Porušení registrační povinnosti
« kdy: Březen 11, 2009 »

Dobrý den, jsem FO, vedu DE, bohužel jsem zjistila, že jsem v 03/08 překročila jednorázově maximální limit pro povinnou registraci k DPH (sledované období 02/07-03/08). Mám se přihlásit k plátcovství dodatečně? Děkuji. Majka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14830
Porušení registrační povinnosti
« Odpověď #1 kdy: Březen 13, 2009 »

Správně byste se měla přihlásit. Jestli to bylo jen jednorázové, tak bych to asi riskla a spolehla bych se, že se na to nepřijde. Nezapočítali jste náhodou do obratu něco, co tam být nemělo? Třeba prodej hmotného majetku, nebo službu s místem plnění mimo tuzemsko, nebo přijatou zálohu?
IP zaznamenána

pepe*

  • Host
Porušení registrační povinnosti
« Odpověď #2 kdy: Březen 26, 2009 »

Dobrý den, v červenci roku 2006 jsem překročil hranici pro povinnou registraci k DPH, kterou jsem ale nesplnil. Nyní mi došlo Osvědčení o registraci k DPH s účinností od 25.3.2009.
Můj první dotaz je od kdy jsem v tomto případě povinnen přiznávat DPH, jestli už za první qadrál r. 2009 nebo stále platí první den třetího měsíce následujícího od registrace.
Další dotaz je jak si spočítám náhradu za období kdy jsem měl být plátce DPH, kterou bude zřejmě FU požadovat zaplatit. Vím že je to 10%, ale není mi jasné jestli se počítá výstup - vstup, nebo jak to vlastně je?
Je možné, že by tuto částku FU odpustil, nebo je nějaká reálná možnost jak se doplacení této náhrady vyhnout??
Moc děkuji za odpověd.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14830
Porušení registrační povinnosti
« Odpověď #3 kdy: Duben 06, 2009 »

Přiznání k DPH budete podávat za 1. čtvrtletí 2009. Pročtěte si § 74 zákona o dani z přidané hodnoty, v prvním přiznání k DPH si můžete uplatnit odpočet daně při změně režimu (z obchodního majetku, který máte v evidenci ke dni registrace a který jste pořídil od 25. 3. 2008 do 24.3.2009). Náhrada se bude počítat jen z výstupů, je daná pevně, takže vám ji FÚ nemůže ani zčásti odpustit a není reálná možnost se jí vyhnout. Zaplacenou náhradu si uplatníte jako výdaj na podnikání - pro účely daně z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]