Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: cestovní náhrady OSVČ-průvodce  (Přečteno 1641 krát)

Ivanaa

  • Host
cestovní náhrady OSVČ-průvodce
« kdy: Březen 09, 2009 »

může si OSVČ uplatnit stravné do výdajů, když pracoval v r.2008 jako průvodce pro CK v zahraničí? Půl roku v jedné destinaci a dva měsíce v jiné. CK platila letenky do a z destinace, ubytování. OSVČ si platila pojištění pro pobyt v zahraničí. S CK má sepsanou smlouvu,kde je stanovena měsíční odměna,na kterou si OSVČ vystavuje faktury.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14836
cestovní náhrady OSVČ-průvodce
« Odpověď #1 kdy: Březen 10, 2009 »

Stravné při zahraniční pracovní cestě je daňově uznatelným výdajem podle § 24/2/k) zákona o daních z příjmů. Zahraniční stravné a kapesné OSVČ se uznává ve výši, v jaké by bylo přiznáno státnímu zaměstnanci.
IP zaznamenána
Stran: [1]