Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Rodné číslo v TP od Pavla  (Přečteno 2951 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Rodné číslo v TP od Pavla
« kdy: Únor 15, 2008 »

Pavla napsala:   (12.2.2008   11:45:04)

Dobrý den. Mám jeden dotaz. Podnikatel vložil do majetku auto. V TP má rodné číslo. Přesto si uplatňoval spotřebu PHM dle paragonu, opravy, sil. daň apod. Je to problém? Jaký je rozdíl, když je v TP uvedeno IČ nebo RČ u fyzické osoby?  Díky. Pavla
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Rodné číslo v TP od Pavla
« Odpověď #1 kdy: Únor 15, 2008 »

Zdena:

Žádný problém. Auto (které má ve vlastnictví) zahrnul do OM, takže uplatňuje výdaje v prokázané výši podle § 24/2/k/4 zákona o daních z příjmů. U fyzické osoby je jedno, jestli má v TP uvedeno IČ, nebo rodné číslo - je to stále jedna a ta samá FO.
IP zaznamenána
Stran: [1]