Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jak si pořídit zaměstnance?  (Přečteno 3604 krát)

Richard Z.

  • Host
Jak si pořídit zaměstnance?
« kdy: Únor 21, 2008 »

Dobrý den, rád bych věděl, co všechno musím vykonat pro to, abych mohl mít zaměstnance na Dohodu o provedení práce a na Dohodu o pracovní činnosti. Kam mám zaslat jaké formuláře, komu a kolik mám za ně co platit. Byl jsem dále dotázán na možnost podpisu jakéhosi prohlášení o dani (student). Snad je důležité zmínit, že jsem OSVČ, nejsem plátce DPH. Děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Jak si pořídit zaměstnance?
« Odpověď #1 kdy: Únor 24, 2008 »

Dohoda o provedení práce: stačí registrace na FÚ k dani ze závislé činnosti. Při nepodepsaném prohlášení budete danit srážkovou daní příjmy do 5.000,- Kč hrubého měsíčně (daň poukazovat na číslo vašeho FÚ s předčíslím 7720) a zálohovou daní příjmy nad 5.000,- Kč měs. (daň poukazovat na číslo FÚ s předčíslím 713). Při podepsaném prohlášení budete odvádět zálohovou daň bez ohledu na výši výdělku.

Dohoda o pracovní činnosti: registrace na FÚ, dále je nutné se registrovat na své OSSZ jako malá organizace,u zdravotních pojišťoven zaměstnanců a také se přihlásit k zákonnému pojištění odpovědnosti zaměstnavatele u Kooperativy . Na ZP a OSSZ se měsíčně posílají přehledy o vyměřovacích základech.

Výplatu a povinné odvody si můžete spočítat v kalkulačce na www.vyplata.cz, kde najdete řadu jiných užitečných informací.
IP zaznamenána
Stran: [1]